logotyp
Login

Informace MŠ Rudolfova

Informace o provozu od 13.12.2021

Vážení rodiče,
upozorňujeme Vás, že od pondělí 13. prosince 2021 se výuka dětí PŘESOUVÁ ZPĚT DO BUDOVY MATEŘSKÉ ŠKOLY V RUDOLFOVĚ ULICI. Provozní doba zůstává stejná - 6.00 až 16.00 hodin.
Moc se na Vás těšíme.
Tým MŠ Rudolfova

Září, měsíc adaptace - informace pro rodiče

Vážení rodiče,

pomalu se blíží čas, kdy Vaše dítko nastoupí k nám do naší malé školičky "RUDOLFOVKY".
Na Vaše děti se již těší všechny naše paní učitelky.
Ve třídě BERUŠEK jsou to paní učitelky Danuška, Dáša a paní asistentka Martinka.
Ve třídě SLUNÍČEK jsou to paní učitelky Marcelka, Janička a paní asistentka Léňa.
Pro Vaši lepší orientaci v prvních dnech u nás v MŠ jsme si pro Vás připravili krátké informace.

Po příchodu do MŠ se vydejte do šatny, kde se dítě převlékne do oblečení do třídy a nazuje si pevné bačkůrky (nejsou povolené pantofle ani crocsy, bačkůrky musí být oporou pro nožku).

PÁR DŮLEŽITÝCH RAD OHLEDNĚ PRVNÍCH DNÍ A DOBY POBYTU VAŠEHO DÍTĚTE U NÁS:

Adaptace, to je vlastně v překladu takové zvykání na nové prostředí naší školky, na odloučení od Vás rodičů a i na velké množství nových dětí, režimu, nové paní učitelky, paní kuchařku, paní školnice a jiný personál.
Toto období ODLOUČENÍ bývá pro spoustu dětí hodně psychicky náročné, a proto se v naší školce snažíme o co nejpříjemnější start.
Je proto pro nás velice důležité, aby školka spolupracovala a rodiče věděli, proč je tento způsob zvykání pro Vaše děti přínosný. S každým novým dítkem se snažíme o co největší individuální přístup. Díky spolupráci rodičů s naší školkou je pro dítě vstup do nového prostředí klidnější a zvykání vzniká nenásilně.

1) Doporučujeme postupné zvykání dětí tj. například první den pouze na jednu až dvě hodiny. Poté již po domluvě s třídní učitelkou pomalé navyšování po dnech.

2) Doporučujeme alespoň první týden až dva týdny maximálně do 12:30.

3) Zvykání NENÍ DOBRÉ PŘERUŠOVAT (pokud plánujete v září ještě nějakou dovolenou, DOPORUČUJEME až po minimálně dvou týdnech souvislého adaptačního programu). V tuto dobu se nejvíce utvářejí vztahy mezi dítětem a kamarády ve školce, a také mezi dítětem a paní učitelkami.

CO S SEBOU K NÁM DO MŠ?
Možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat k nám do školky? My vám rádi poradíme.

 • pohodlné oblečení do třídy: tričko, kalhoty, sukni, zástěrku s kapsou na kapesník, v létě kraťásky (DEJTE DĚTEM OBLEČENÍ, KTERÉ DOBŘE ZNAJÍ A NEZAPOMEŇTE JIM HO PODEPSAT). Ve školce si nehrajeme na módní přehlídku, proto dejte dětem oblečení, které mohou umazat,
 • přezůvky do třídy (nevhodnost nazouvacích pantoflí a crocsy také ne!!!),
 • náhradní spodní prádlo, oblečení (u malých dětí raději více),
 • oblečení na pobyt venku včetně obuvi – sportovní, nejlépe takové, které lze snadno očistit, a které nevadí, pokud se oblečení umaže (S DĚTMI CHODÍME ČASTO DO LESA A NA DĚTSKÁ HŘIŠTĚ),
 • na odpolední odpočinek – pyžamo nebo noční košili (PODEPSANÉ, ČASTO SE NÁM SEJDE NĚKOLIK STEJNÝCH PYŽÁMEK),
 • kartáček na zuby - PODEPSANÝ, pastu, 2 balení kapesníčků - ODEVZDÁTE SVÉ TŘÍDNÍ UČITELCE,
 • holínky, pláštěnku,
 • v létě i v zimě vhodnou pokrývku hlavy.
Ve školce má každé dítě svou přihrádku se značkou. Je dobré oblečení doplňovat podle potřeby, aby nedošlo k tomu, že dítko nebudeme mít do čeho převléct.

Praktické rady od NÁS pro VÁS

 • PROSÍME, nedávejte malým dětem punčocháčky. Jsou sice praktické, ale většina dětí s nimi zápasí a špatně se jim oblékají, proto je lepší např. u holčiček dát legínky a ponožky. Klukům raději tepláčky (a to i v zimě pod oteplováčky). V PŘÍPADĚ, ŽE SI DĚTI VE SNĚHU NAMOČÍ NOŽKY, VYMĚNÍ SE POUZE PONOŽKY. 
 • To stejné platí také u tkaniček u bot. Dětem nekupujte boty na zavazování, pokud si je neumí samy zavázat. Zavazování tkaniček trénujeme v odpoledních činnostech především se školáčky. Malé děti si samy většinou tkaničky nezaváží a vzniká u nich stresová situace při čekání na zavázání od paní učitelek.
 • Trénujte s  dětmi samostatně zapínat zip nebo knoflíky.
 • Pokud si Vaše dítě obouvá opačně botičky, zkuste jednoduchý trik, jak jim tuto situaci zjednodušit. Rozstřihněte samolepku na polovinu. Jednu půlku mu nalepte do levé boty a druhou do pravé. Když si potom přisune obě boty k sobě, pozná, že si boty nasazuje správně.


VEŠKERÉ NAŠE "RADY" JSOU POUZE DOPORUČENÍM PRO VÁS A VAŠE DÍTĚ NA ZÁKLADĚ LETITÝCH ZKUŠENOSTÍ.

Děkujeme a těšíme se na Vás v září. TÝM MŠ RUDOLFOVA

Informace o provozu od 30. 8. 2021

Vážení rodiče stávajících i nových dětí,
vzhledem k postupující rekonstrukci budovy MŠ Rudolfova a vzhledem k ukončení prázdninového provozu MŠ Na Pěšině dochází ke změnám provozu MŠ Rudolfova.
Od 30. 8. 2021 se provoz školky přesouvá do budovy základní školy - oddělení družin. Přístup je možný dvěma způsoby:
1) je možné projít brankou od Tesca směrem ke školnímu hřišti. Vchod do budovy bude vlevo od Vás a bude označen cedulí.
2) je možné projít brankou z ulice Na Pěšině vedoucí ke školnímu hřišti. Sejdete schody, vydáte se vpravo přes hřiště. Vchod do budovy bude vpravo od Vás a bude označen cedulí.

Na Vás a Vaše děti se zde bude těšit personál MŠ Rudolfova. Provozní doba zůstává zachována (6 - 16 hod.). V těchto prostorech bude výuka probíhat až do ukončení rekonstrukce budovy MŠ Rudolfova.

Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení a spolupráci a těšíme se na viděnou.
Tým MŠ Rudolfova

RYCHLÝ KONTAKT

ZŠ a MŠ Na Pěšině

obrázek
Telefon
ZŠ: +420 412 544 271
MŠ Na Pěšině:+420 775 861 916
MŠ Rudolfova: +420 775 861 917


E-mail: zsbynov@seznam.cz

AKTUALITY

Informace pro rodiče k provozu ZŠ a MŠ od 3. 1. 2022

Podle opatření MZd k testování žáků ve školách bude od 3. 1. 2022 do 16. 1. 2022 probíhat testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; dále pak od 17. 1. 2022 1x týdně každé pondělí. Další informace a leták MZd a MŠMT najdete v hlavním bloku aktualit.

Informace k 20. - 22. 12. 2021 a vánočním prázdninám

V pondělí 20. 12. a v úterý 21. 12. se žáci budou učit podle rozvrhu, ale bude zrušeno odpolední vyučování (odpolední hodiny, které následují po hodině volna, může jít o 6. - 9. hodinu.)
Ve středu budou mít jednotlivé třídy vánoční besídky apod., žáci 1. stupně budou končit v 11:40 a žáci 2. stupně budou končit postupně v průběhu 4. vyučovací hodiny.
Vánoční prázdniny jsou od čtvrtka 23. 12. 2021 do 2. 1. 2022. Vyučování začne v pondělí 3. 1. 2022.

Informace pro rodiče – opatření MZd s účinností od 25. 10. 2021:

Ministerstvo zdravotnictví vydalo „Metodický pokyn hlavní hygieničky k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19“, s účinností od 25. 10. 2021. Nově se zkracuje doba pro ukončení izolace ze 14 dnů na 7 dní, a to za předpokladu negativního výsledku RT-PCR testu provedeného v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a absence klinických příznaků onemocnění covid-19.

V souladu s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví o nošení ochranných prostředků dýchacích cest platí s účinností od 1. 11. 2021 nadále platí, že žáci při vzdělávání, kteří sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni, nemusí nosit ochranný prostředek. Ve společných prostorech je povinnost nosit ochranný prostředek stanovený v daném opatření.

Základní informace k začátku školního roku 2021/2022

Základní informace k začátku školního roku 2021/2022 včetně informací k hygienickým pravidlům a preventivnímu screeningovému testování najdete v hlavním bloku aktualit.

Informace pro rodiče žáků ZŠ a dětí MŠ – režim návratu ze zahraničí

MŠMT informovalo, že dne 8. 7. 2021 bylo vydáno ochranné opatření MZd k omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 9. 7. 2021. Toto ochranné opatření upravuje také pravidla pro návrat dětí nebo žáků ze zahraničí. Informace naleznete v hlavním bloku aktualit.

Ošetřovné

Škola již nevystavuje potvrzení o ošetřovném. Veškeré informace naleznete na portálu ČSSZ - Aktuální informace k ošetřovnému.

ŠJ bude nadále uzavřena

Uzavření jídelny z důvodu onemocnění Covid trvá - jídelna bude mimo provoz minimálně do pátku 28. 1. O případných změnách vás budeme informovat. Prosíme rodiče, aby dali dětem dostatečnou svačinu, především pokud budou zůstávat ve školní družině nebo mají odpolední vyučování.
Děkujeme za pochopení.

Změna ve frekvenci testování žáků

Od 17. ledna 2022 probíhá testování žáků 1x týdně každé pondělí (není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu), pravidla tohoto testování zůstávají zachována.
O případných změnách a dalších informacích k testování žáků vás budeme informovat.
V hlavním bloku aktualit najdete také obecné informace ke změně doby trvání karantény a izolace.

Vzdělávání distančním způsobem

Rozdělení dětí do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Oznámení rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Online výukové materiály

Fotografie tříd 2018/2019

Prohlášení o přístupnosti webových stránek
Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign