Mikulášská nadílka

Tento rok přišla svatá trojice (v našem případě tedy čtveřice) mimořádně o 2 dny dřív, než se sluší - v pátek 3. prosince 2021. Naše dětičky však byly připravené, měly krásné kostýmy a na návštěvu se velmi těšily. Ale jak to tak bývá, jakmile slyšely cinkání řetězů a zvonců, potrápily je maličko i slzičky. Děti ale nejprve přiletěl uklidnit andílek, řekl jim, že si Mikuláš čertíky ohlídá a že se nikdo nemusí ničeho bát. A pak už do třídy vtrhli dva pekelní raraši, trošičku nám děti postrašili a pak už z pytle vytáhli pořádně tlustou knihu hříchů. Každé z dětiček zpytovalo svědomí, své drobné hříchy přiznalo a slibovalo, že se polepší. Na to si musely děti podat ruku se samotným Mikulášem a otisknout prstík na pekelný oupis, který si čerti odnáší do pekla. A protože všechny děti byly velmi statečné, odnesly si nakonec sladkou odměnu a pírko a uhlíčko pro štěstí. Ale nebyli bychom to my, kdybychom pro naše hosty neměli připravené hezké vystoupení. Po nadílce tak děti předvedly krásnou čertovskou básničku s pohybem, zazpívaly dvě písničky a nakonec ukázaly i taneček. na závěr dostali čerti dokonce i dáreček vyrobený vlastnoručně našimi školáčky. Celé dopoledne mělo krásnou pohádkovou atmosféru a my si každý takový den vždy naplno užíváme :-)

předchozí | | |