Hola hej, ve školce byl čertů rej - Mikulášská nadílka 4. 12. 2020

V pátek 4. prosince se naše školka změnila v hotové peklo, to protože děti přišly do školky v čertovských kostýmech. Aby tu ale nesmrděla jen síra, bylo mezi námi i několik krásných andílků, které na čertíky dohlíželi. Poté, co jsme si ráno pohráli a pak si nacpali bříška svačinkou, už už bylo zvenku slyšet řinčení řetězů a andělské zvonění. To se k nám přišel podívat sám svatý Mikuláš se svým čertem a andělem. Děti seděly, ani nedutaly, když tu začala hrát hudba a do dveří vešel krásný andílek, který děti obešel a každému nadělil bonbonek. Po něm opět s hudebním doprovodem přišel k dětem Mikuláš, který děti pozdravil, ale než se pořádně dostal ke slovu, už se do dveří tlačil neposedný čert a s hudbou a rachotem vběhl do třídy. U dětí se objevilo několik slziček, ale naštěstí Mikuláš zavelel a čert se stáhl do ústraní. A pak už došlo na Knihu hříchů, ve které mělo každé dítko nějaký menší nebo větší prohřešek, ale také pochvalu. Ten, koho anděl s Mikulášem zavolali, přišel blíž, slíbil, že se polepší a musel na to otisknout svůj prstík na pekelný úpis. Pak dostal uhlíčko od čerta, peříčko od andílka a vrátil se na místo. Když bylo přečteno vše, měly děti připravené pro svatou trojici malé vystoupení - básničku, písničku a taneček. No a za to, že všechno krásně uměly, dostaly od Mikuláše také malý balíček plný dobrot. Pak se s námi naše vzácná návštěva rozloučila a vydala se za dalšími dětmi. Byl to pro všechny náročný, ale krásný den plný zážitků.

předchozí | | | | |