PROJEKTOVÝ DEN DUŠIČKY - LISTOPAD 2019

Pod názvem Dušičky se dnes skrývají hned dva svátky, kterým patří první listopadové dny - svátek Všech svatých a Památka všech zemřelých, a proto bylo nutné, abychom s tímto svátkem děti z naší MŠ v rámci projektového dne seznámili. Děti i paní učitelky přišly v pátek 1.listopadu 2019 do školky tématicky oblečeny a to v bílém oblečení jako duchové. V rámci tohoto projektového dne jsme si nejprve prohlédli fotografie s tématem dušiček. V rámci pohybové výchovy jsme si zacvičili s klavírem a zahráli si na hodné a zlé duše. Pohybovou chvilku jsme pak zakončili relaxačním cvičením "Dušička na obláčku." Po svačince jsme s pohybem neskončili úplně - děti si hrály s padákem na létající dušičky, kdy ve spolupráci s ostatními dětmi musely nadhazovat nafouknutý pytlík jako dušičku a snažit se, aby nespadla na zem. Navázali jsme volně i dechových cvičením, které jsme pojali jako závod dvou družstev ve foukání dušiček. Protože je dnes ale stále aktuálnější téma Halloween, pustili jsme dětem také krátké video, kde jsme viděli, jak děti v Americe chodí koledovat ve strašidelných maskách a zlehka vysvětlili tradici tohoto svátku. Vhodně nám toto povídání doplnil taneček Strašidla od Míši Růžičkové a diskotéka na písničku Strašidýlko Emílek. Děti se ale celý den těšily nejvíce na slibovanou strašidelnou hru Krvavé koleno. Když jsme se tedy vydýchali, vysvětlily paní učitelky dětem pravidla, zhasly ve třídě a hra mohla začít. Atmosféra by se mohla krájet, jak byly děti napnuté a možná se i trošku bály, po chvilce ale zjistily, že jde o zábavu a do hry se vrhly naplno. Za odměnu pak dostaly bonbonek... Ale jednoduché to neměly - musely si ho vyndat z misky plné mouky, a to zuby. Všichni pak vypadali jako malí roztomilí duchové. Tento den se nám krásně vydařil a doufáme, že si ho děti užily stejně tak jako my.

předchozí | | |