Exkurze do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem. Děti si prohlédly muzeum vybudované v bývalém protileteckém krytu z roku 1942, který byl později přebudován na kryt atomový. Jedná se o unikátní soustavu chodeb pod ústeckou Větruší, kde si návštěvníci mohou prohlédnout rozsáhlou výstavu plynových masek od roku 1920 až do současnosti, technické zajímavosti včetně funkční strojovny vzduchotechniky, zdravotní ošetřovny, rádio-telefonní ústředny a předmětů nalezených v okolí krytu i ve štolách. Zbytek akce probíhal na pěti venkovních stanovištích, kde se děti dozvěděly, jak se chovat při evakuaci, co patří do evakuačního zavazadla, vyzkoušely si plynové masky, střelbu ze vzduchovky, seznámily se se základy resuscitace a také si chvíli zařádily v místním lanovém centru. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, všichni jsme si odnesli, kromě nových informací, také prima zážitek. Pár fotek z akce naleznete v naší fotogalerii.

Ředitelské volno

Ředitel školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb. ve dnech 29. 4. a 30. 4. 2024 z organizačních důvodů volné dny (ředitelské volno). V tyto dny nebude probíhat výuka, mimo provoz bude jídelna i školní družina.

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna 2024 od 17 hodin.

Informace k zápisu do 1. ročníků základních škol pro školní rok 2024/2025

Online výukové materiály