Login

Odpoledne s knížkou

Odpoledne s knížkou

Dne 28. března 2017 bylo nejen pro naše žáky, ale i pro mladší děti či děti z jiných škol připraveno projektové Odpoledne s knížkou. Akce představovala jakési vyvrcholení března, měsíce knih, na naší škole.

Hlavní osou celého odpoledne byly soutěže, jež si pro mladší děti připravili žáci devátých ročníků. Veškeré úkoly se samozřejmě točily pouze kolem knih. Soutěžící si za pomoci vylosovaných lístečků tvořili vlastní pohádku, snažili se v daném časovém limitu zapamatovat co nejvíce hlavních hrdinů různých dětských knih, ti starší měli za úkol naučit se co nejvíce citátů z různých literárních děl, přiřazovali k sobě spolu související postavy a jiné pojmy z knih, hádali hlavní postavy podle jejich charakteristiky... Na šesti stanovištích se tak snažili získat razítka, která symbolizovala splnění úkolu.

Deváťáci si ovšem nepřipravili pouze soutěže, ale také předčítali mladším dětem. Děti si tak mohly poslechnout jednu kapitolu ze slavné knihy Děti z Bullerbynu od známé autorky Astrid Lindgrenové. Následně si děti s žákyní devátého ročníku povídaly o tom, co slyšely, dostali jsme se také k jejich zážitkům se sourozenci a k tomu, čím by se naši malí posluchači chtěli stát. Děti by si povídaly opravdu dlouho, bohužel nastal čas jít opět soutěžit.

Odpoledne s knihou doprovázela také burza knih. Návštěvníci si mohli donést knihy, které již přečetli, a vyměnit je za jiné, pro ně zatím ještě neokoukané. Tipy ke čtení získávali zúčastnění také u stánku, který byl celý v režii šesťáků. Ti si pro příchozí připravili projekty a interaktivní lapbooky, ve kterých popisovali své oblíbené knihy. Pracovali na nich celý měsíc a nutno podotknout, že se jim opravdu povedly; popisy děje a charakteristiky hlavních hrdinů doplňovaly pestrobarevné obrázky a různá zdobení.

Spíše pro dospělé návštěvníky byla také nesoutěžní knižní šifra. Žáci naší školy ve výtvarné výchově vyjádřili názvy děl obrázky. Úkolem příchozích bylo tipnout si, o které slavné literární dílo se jedná. A tak jsme si mohli připomenout slavné knihy jako například Kytici, Cestu kolem světa za osmdesát dní, Honzíkovu cestu, Malého prince, ale i ty méně známé, jakými jsou například Zlodějka knih či Zlatý kompas.

Prostory celé akce zdobily výkresy inspirované knihami. Šesťáci výtvarně zpracovávali klasické pohádky, ze kterých jsme následně vytvořili krásný pohádkový strom. Sedmý ročník se seznámil se Starými řeckými bájemi a pověstmi, deváté ročníky si zase poslechly začátek knihy George Orwella 1984 a následně výtvarně ztvárnili ilustraci k úryvku, případně pocity, které v nich četba vyvolala.

Celá akce se velice povedla a doufáme, že se u nás stane tradiční. Již nyní se těšíme na příští, druhý ročník Odpoledne s nížkou.

Akci připravily: P. Dvořáková, M. Jílková

Fotografie na:

http://www.zsbynov.cz/i-alba-odpoledne-s-knizkou-221

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Schůzka s rodiči budoucích prvňáků

Ve čtvrtek 18. června od 16:00 se ve třídách 5. A a 5. B (pavilon školní družiny) koná schůzka s rodiči budoucích prvňáčků. Vstup do budovy školy bude umožněn hlavním vchodem z ulice Na Pěšině. Žádáme rodiče, aby přišli bez dětí a byli vybaveni rouškami. Děkujeme.

Rozdělení dětí do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Oznámení rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině v období do do konce školního roku 2019/2020 – žáci 2. stupně

Sdělení ŠJ

Žáci 1. stupně, kteří budou od 25. 5. chodit do školy a budou mít zájem o obědy, si je musí do 20. 5. do 11:00 individuálně přihlásit telefonicky, mailem nebo na strava.cz.

Jednotná přijímací zkouška na SŠ

Jednotná přijímací zkouška se koná ve školním roce 2019/2020 pouze v jednom termínu:
Čtyřleté obory – 8. června
Víceletá gymnázia – 9. června

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině v období do do konce školního roku 2019/2020 – žáci 1. stupně

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině při osobní přítomnosti žáků ve škole – žáci 9. ročníků

Ukončení přerušení provozu MŠ a pokyny pro provoz MŠ

Zápis do MŠ pro školní rok 2020/2021

Na základě mimořádných opatření vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do mateřských škol. V souladu s doporučením MŠMT se zápis do mateřských škol bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole, a to v termínu od 4. do 15. května 2020.

Stanovení výše úplaty za zájmové vzdělávání ve ŠD v březnu 2020

Žádost o přijetí, žádost o odklad, přihlášku k zápisu najdete zde

Způsob podávání Žádosti o přijetí, a co musí žádost obsahovat, je popsáno v níže uvedeném pokynu podle doporučení MŠMT.
Stejným způsobem prosím podávejte také Žádost o odklad povinné školní docházky. Podle ŠZ musí být žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení, a odborného lékaře nebo klinického psychologa. PPP nás informovala, že jelikož rodiče již vyšetřených dětí nemohou vyzvednout doporučení k OŠD, nastavuje proto způsob předávání „Doporučení k OŠD“, a to tak, že toto doporučení bude zasílat datovou schránkou přímo do škol. Jinak můžete tato doporučení posílat všemi způsoby jako žádosti, navíc také na zsbynov@seznam.cz i bez elektronického podpisu.
Vzhledem k bezproblémovému průběhu zápisu bychom vás také chtěli požádat o vyplnění Přihlášky k zápisu, kterou jsme jinak s rodiči vyplňovali přímo na zápisu. Také tuto přihlášku lze posílat všemi způsoby jako žádosti a dále na zsbynov@seznam.cz i bez elektronického podpisu.
Tiskopisy si můžete vytisknout, ale budou navíc v papírové podobě k dispozici k vyzvednutí od 1. 4. od 8:00 do 12:00 v MŠ Na Pěšině a v MŠ Rudolfova.

Informace - přijímací zkoušky na SŠ

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 má proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění.

Online výukové materiály

Vzdělávání žáků během mimořádného opatření

Vážení rodiče,

mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol platí do odvolání. Proto chceme za těchto podmínek využít některé nástroje distančního vzdělávání. Chtěl bych Vás tedy požádat, abyste podle vlastních možností pomáhali svým dětem s plněním úkolů, zaslaných jejich učiteli. Je důležité, aby si děti uvědomily, že nemají jen volno a „mimořádné prázdniny“, ale že se musejí i za těchto ztížených podmínek vzdělávat, každý podle svých schopností.

Děkuji za pochopení a Vaši pomoc,

M. Slavík, ředitel školy

Fotografie tříd 2018/2019

Prohlášení o přístupnosti webových stránek
Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign