Login

Odpoledne s knížkou 2

Odpoledne s knížkou 2

Již dlouhá léta je březen měsícem zasvěceným knize, a proto jsme letos 28. března uspořádali již 2. ročník Odpoledne s knížkou, akce, která byla určena nejen pro naše žáky, ale také pro jejich sourozence, rodiče a vlastně všechny zájemce z Bynova i okolí.

Pro příchozí bylo přichystáno několik zajímavých stanovišť. Hlavní osou celého odpoledne se stejně jako loni stalo soutěžení. Žáci z devátých ročníků si připravili několik zastávek, na kterých návštěvníci museli splnit zapeklité i zábavné úkoly, které se týkaly knih, čtení a postav ze známých literárních děl, pohádek, letos dokonce i komiksů. Zájemci si mohli vyrobit obal na knížku z  balicího papíru bez použití pásky či lepidla. A všichni přítomní, tedy pořadatelé i návštěvníci  se také podíleli na tvorbě Stromu čtenářství, na nějž jsme lepili lístečky s asociacemi, které nás napadly při vyřčení slova „kniha“. Mezi běžnými a očekávanými nápady se objevovaly i myšlenky velice originální. Nedílnou součástí (stejně jako loňský rok) byla také burza knih.

Letošní ročník zpestřil stánek s dobrotami, dále předčítání, které si vzala na starosti žákyně devátého ročníku a členka divadelního kroužku v jedné osobě, a autorské čtení. Malým dětem byla představena paní Láryfáry a její způsoby léčení různých dětských neduhů. Svou tvorbu nám později představil bývalý žák Jakub, který u starších žáků i vyučujících sklidil se svou poezií i prózou velký úspěch.

Celou akci provázela výstava výkresů žáků naší školy, které se čtením také souvisely. Šesťáci se zvěčnili se svou oblíbenou knihou, sedmáci zašifrovali významné autory do koláží, deváťáci zase tvořili velice složitou blackout poetry. Výkresy i Strom čtenářství, který jsme během odpoledne společně vyrobili, si můžete stále prohlédnout ve vestibulu školy.

Musíme říci, že se letošní ročník velice povedl a již se těšíme na březen roku 2019. Doufáme, že se z naší akce Odpoledne s knihou stane tradice a že se příště přijde podívat ještě více čtenářů a fanoušků soutěží než letos. Fotky z akce naleznete zde: http://www.zsbynov.cz/in-alba-odpoledne-s-knizkou-2-364

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Schůzka s rodiči budoucích prvňáků

Ve čtvrtek 18. června od 16:00 se ve třídách 5. A a 5. B (pavilon školní družiny) koná schůzka s rodiči budoucích prvňáčků. Vstup do budovy školy bude umožněn hlavním vchodem z ulice Na Pěšině. Žádáme rodiče, aby přišli bez dětí a byli vybaveni rouškami. Děkujeme.

Rozdělení dětí do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Oznámení rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině v období do do konce školního roku 2019/2020 – žáci 2. stupně

Sdělení ŠJ

Žáci 1. stupně, kteří budou od 25. 5. chodit do školy a budou mít zájem o obědy, si je musí do 20. 5. do 11:00 individuálně přihlásit telefonicky, mailem nebo na strava.cz.

Jednotná přijímací zkouška na SŠ

Jednotná přijímací zkouška se koná ve školním roce 2019/2020 pouze v jednom termínu:
Čtyřleté obory – 8. června
Víceletá gymnázia – 9. června

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině v období do do konce školního roku 2019/2020 – žáci 1. stupně

Ochrana zdraví a provoz ZŠ Na Pěšině při osobní přítomnosti žáků ve škole – žáci 9. ročníků

Ukončení přerušení provozu MŠ a pokyny pro provoz MŠ

Zápis do MŠ pro školní rok 2020/2021

Na základě mimořádných opatření vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do mateřských škol. V souladu s doporučením MŠMT se zápis do mateřských škol bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole, a to v termínu od 4. do 15. května 2020.

Stanovení výše úplaty za zájmové vzdělávání ve ŠD v březnu 2020

Žádost o přijetí, žádost o odklad, přihlášku k zápisu najdete zde

Způsob podávání Žádosti o přijetí, a co musí žádost obsahovat, je popsáno v níže uvedeném pokynu podle doporučení MŠMT.
Stejným způsobem prosím podávejte také Žádost o odklad povinné školní docházky. Podle ŠZ musí být žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení, a odborného lékaře nebo klinického psychologa. PPP nás informovala, že jelikož rodiče již vyšetřených dětí nemohou vyzvednout doporučení k OŠD, nastavuje proto způsob předávání „Doporučení k OŠD“, a to tak, že toto doporučení bude zasílat datovou schránkou přímo do škol. Jinak můžete tato doporučení posílat všemi způsoby jako žádosti, navíc také na zsbynov@seznam.cz i bez elektronického podpisu.
Vzhledem k bezproblémovému průběhu zápisu bychom vás také chtěli požádat o vyplnění Přihlášky k zápisu, kterou jsme jinak s rodiči vyplňovali přímo na zápisu. Také tuto přihlášku lze posílat všemi způsoby jako žádosti a dále na zsbynov@seznam.cz i bez elektronického podpisu.
Tiskopisy si můžete vytisknout, ale budou navíc v papírové podobě k dispozici k vyzvednutí od 1. 4. od 8:00 do 12:00 v MŠ Na Pěšině a v MŠ Rudolfova.

Informace - přijímací zkoušky na SŠ

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 má proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění.

Online výukové materiály

Vzdělávání žáků během mimořádného opatření

Vážení rodiče,

mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o uzavření škol platí do odvolání. Proto chceme za těchto podmínek využít některé nástroje distančního vzdělávání. Chtěl bych Vás tedy požádat, abyste podle vlastních možností pomáhali svým dětem s plněním úkolů, zaslaných jejich učiteli. Je důležité, aby si děti uvědomily, že nemají jen volno a „mimořádné prázdniny“, ale že se musejí i za těchto ztížených podmínek vzdělávat, každý podle svých schopností.

Děkuji za pochopení a Vaši pomoc,

M. Slavík, ředitel školy

Fotografie tříd 2018/2019

Prohlášení o přístupnosti webových stránek
Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign