Login

Akce

TŘÍDNÍ SCHŮZKY PRO ROK 2018/2019

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás srdečně pozvat na třídní schůzky v naší MŠ, které proběhnou 4.9. 2019 od 15:30. Účast rodičů je nutná. Děkujeme TÝM MŠ RUDOLFOVA.

PLAVÁNÍ PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI V ROCE 2018/2019

PLAVÁNÍ PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI V ROCE 2018/2019Vážení rodiče předškoláčků,
od nového školního roku 2018/2019 opět plaveme. Plavecký výcvik startuje 21.9. na plaveckém areálu v Děčíně. 
Prosíme, aby děti měly s sebou na plavání: prostorný batoh, plavky (v pytlíčku), velkou osušku a pro holčičky DOPORUČUJEME KOUPACÍ ČEPICI a na každé plavání gumičku a sponky do vlasů. Oblečení volte dle aktuálního počasí.
Prosíme o VČASNÉ NAHLÁŠENÍ zájemců o plavání. 
Děkujeme tým MŠ Rudolfova
CENA KURZU JE 300 Kč (nutno zaplatit před začátkem kurzu)!

FOCENÍ DĚTÍ V MŠ

FOCENÍ  DĚTÍ V MŠDne 4.10. 2018 proběhne fotografování dětí v naší MŠ. Fotit je možné děti i se sourozenci. Fotografování začíná v 10:00 hodin.

NÁVŠTĚVA KINA SNĚŽNÍK

NÁVŠTĚVA KINA SNĚŽNÍKVážení rodiče,
dne 25.10 2018 navštíví předškolní děti z naší MŠ představení Honzi Krejčíka v kině Sněžník. Představení startuje v 9:00 hodin.

DIVADLO V MŠ RUDOLFOVA "VÁNOCE S KOLEDOU"

DIVADLO V MŠ RUDOLFOVA Dne 12.12. 2018 přijede do naší MŠ divadélko s Vánoční pohádkou. Cenu upřesníme před konáním akce.

JIŽ PO DRUHÉ SE ZAPOJUJEME DO PROJEKTU "SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY"

JIŽ PO DRUHÉ SE ZAPOJUJEME DO PROJEKTU

Celoroční projekt je určen pro  předškolní věk – předškoláci, děti  kategorie 1 (3-4 roky), kategorie 2 (4-5 let), kategorie 3 (5-6 let).

Cíl:  celoroční projekt pro předškolní děti – „otvíráme oponu“  pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání,  objevujeme svět.

Obsah: přirozená cvičení – atletika, obratnost - gymnastické   dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti,   rozvíjení poznání.

Motivace: vlak, zvířátka, samolepky.

Začátek: září 2016

Místo: všechny třídy naší mateřské školy.T

Technické zabezpečení:    plakát – pro každou skupinu dětí ( třída MŠ), samolepky na plakát – splnění úkolu - skupina  velká samolepka na dveře budovy – zapojení do projektu  velká samolepka na dveře tělocvičny, třídy – symbol projektu,  deníky pro děti včetně samolepek,  manuál pro cvičitelky, učitelky,  diplom pro dítě, skupinu,  drobné propagační předměty pro děti.

Vyhodnocení:  diplomy, odměny.

Hymna projektu:    zhudebnění říkanky „Sportujeme“.
 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019Vážení rodiče,
letošní školní rok se oficiálně otevírají vrátka do naší školičky 3.září 2018 v 6.15 hodin ráno. Na děti se všechny paní učitelky už moc těší a doufají, že se těší i nové dětičky na ně.
Trošku málo informací k prvnímu dni u nás ve školce.
Po příchodu do MŠ si prosím najděte na rozpisu značek svou značku a na její místo uložte veškeré věci Vašeho dítka. Pořádně se v šatně rozlučte a odvádějte děti do třídy, do které bylo Vaše dítko zařazeno.
Zpravidla (dle počtu dětí) do 7.30 hodin se scházíme v dolní třídě berušek. Nestyďte se paní učitelku oslovit s domluvou adaptačního období Vašeho dítka. Paní učitelky jsou ochotné otevřeně s Vámi mluvit o pocitech, které zažíváte Vy i Vaše dítě. Promluvte si o možnostech postupné adaptace Vašeho dítěte. Adaptace dětí je velice individuální. Ze zkušenosti DOPORUČUJEME příchod dětí kolem 7.30 hodin do MŠ. Rozloučení by se nemělo příliš dlouho protahovat. Dejte dítěti s sebou něco co je mu blízké. Nikdo z paní učitelek nebude bránit dítěti vzít si s sebou do školky oblíbenou hračku z domova, plyšáčka, se kterým je zvyklé spát.

Co s sebou do školky:
  1. přezůvky s pevnou patou, ne pantofle (hrozí nebezpečí úrazu)
  2. pohodlné oblečení do třídy, které si umí dítě samo obléct (tepláky, sukni, tričko...)
  3. náhradní spodní prádlo a tričko do přihrádky v šatně
  4. převlečení na ven které si dítě může umazat – jiné než do třídy.
  5. pyžamo nebo noční košili.
  6. dva balíky papírových kapesníků
  7. kartáček (podepsaný), pastu na zuby

ŠKOLNÍ VÝLET NA ZÁMEK V PLOSKOVICÍCH *ZEMĚ SNŮ*

ŠKOLNÍ VÝLET NA ZÁMEK V PLOSKOVICÍCH *ZEMĚ SNŮ*

Hlavní program zážitkové akce Země snů trvá přibližně 60 - 70 minut. Děti se v přední zahradě zámku mohou nasvačit. Akce se odehrává v interiérech zámku a také v parku. Součástí jsou rovněž stánky, kde si děti mohou koupit suvenýrky a dárečky.
Vzhledem k tomu, že děti jsou součástí pohádkového příběhu, doporučujeme vyrobit si skřítkovské čepičky. Děti se během celého programu snaží o záchranu princezny.

CENA ZA JEDNO DÍTKO 200 Kč
Odjezd dětí v 7:45

Zámek v Ploskovicích je často vyhledáván jak českými, tak zahraničními filmovými produkcemi. Exteriéry či interiéry zámku se objevují v pohádkách, celovečních filmech, v seriálech, dokumentech ... Z pohádek je to Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu, Jezerní královna, Čertova nevěsta, Duch nad zlato, Deváté srdce, Živá voda, Panna a netvor. Z poslední seriálů můžeme vybrat První republiku (2013) nebo Mušketýři - seriál BBC.

 

UČENÍ SE ZVÍŘÁTKY

Zvířátka přijedou za dětmi do školičky. Prožitkový program pro celou školku. 
CENA ZA JEDNO DÍTKO 100Kč
DATUM AKCE: 31.10. 2018

HALLOWEENSKÁ PÁRTY S INKOU RYBÁŘOVOU 21.11.

HALLOWEENSKÁ PÁRTY S INKOU RYBÁŘOVOU 21.11.Soutěžíme v tanci, zpívání i úpění a strašení. Své místo v pořadu má i galerie na špagátě, kde děti vystavují namalované obrazy strašidel, za které porota uděluje BU-BU ceny. 
V Rámcovém plánu podtrhuje rozvoj výtvarné činnosti, taneční a pohybové fantazie a spolupráce s rodiči.
PROGRAM STARTUJE V 9:30, CENA 200Kč. (Cena obsahuje program, odměny).
PŘIPRAVTE DĚTEM MA TENTO DEN STRAŠIDLÁCKÉ KOSTÝMY.

DIVADLO ROLNIČKA, POHÁDKA O BETLÉMU

6.12. 2018 v 9:30, 100Kč

vánoční představení, hraje se pouze v prosinci, vhodné pro MŠ i ZŠ, vyšlo na CD i jako kniha
 s návodem na výrobu "loutek", z nichž se sestaví "Betlém"

 

Čtyři vánoční příběhy, oddělené koledami. V pohádkových příbězích se na scéně postupně objevují postavy, patřící k Betlému.Více zde: https://www.rolnicka-divadloprodeti.cz/sluzby/sluzba-1/


Jsme zájezdové divadlo, které se dokáže prostorově přizpůsobit herně mateřské školy i velkému jevišti. Hrajeme divadlo dětem i dospělým,  často používáme nafukovací objekty a loutky "neloutky" - improvizované loutky, vytvořené z předmětů běžně dostupných.

Naše představení jsou kromě divadelního pohádkového zážitku i návodem a  impulsem k vlastní další tvořivosti.

Najdete nás na adrese: Jeseniova 292/4, Liberec 14.Více zde: https://www.rolnicka-divadloprodeti.cz/

DIVADLO ROLNIČKA - BYLA JEDNOU JEDNA HORA (EKOLOGICKÁ POHÁDKA)

Pořad pracuje s divadelními, loutkovými a pohádkovými prvky, s jejichž pomocí diváci poznávají důležitost třídění odpadu, význam bioodpadu a základy ekologického chování každého jednotlivce.

 

4.4. 2019, v 9:30, CENA 100Kč

Více zde: https://www.rolnicka-divadloprodeti.cz/sluzby/sluzba-1/

ČARODĚJNICE S INKOU RYBÁŘOVOU 17.4. 2019

ČARODĚJNICE S INKOU RYBÁŘOVOU 17.4. 2019
17.4. 2019, CENA 200Kč, PROSÍME O DĚTI V KOSTÝMECH ČARODĚJNIC
ČARODĚJNICE, HALLOWEEN
Karnevalový pořad v maskách čarodějnic a strašidel
vhodné pro měsíce:
Veselý svátek strašidýlek a čarodějnic můžete slavit nejen v prostorách tříd a sálů, ale i odpoledne na zahradě společně s rodiči, nebo na náměstích, hřištích a spojit ho s průvodem městem. Soutěžíme v tanci, zpívání i úpění a strašení. Své místo v pořadu má i galerie na špagátě, kde děti vystavují namalované obrazy strašidel, za které porota uděluje BU-BU ceny. Pořad lze použít k oslavě pověstí a pohádek vztahujících se k obci nebo městu a může se stát každoročně se opakující tradicí, do které se zapojí všechny děti. V Rámcovém plánu podtrhuje rozvoj výtvarné činnosti, taneční a pohybové fantazie a spolupráce s rodiči.

DIVADLO ROLNIČKA - PŘEDŠKOLÁCKÁ POHÁDKA

dne 11.6. 2019, cena 100Kč

Předškolácká pohádka

nafukovací, podle testu školní zralosti

 

Léto bylo jak má být, babička s dědou šli na procházku a cestou si povídali - že až léto skončí, bude jim bez dětí smutno… a že na ně čeká velká, nová….hrůza, chudinky děti… nu, musí to tak být!

Děti se polekaly: Co na ně čeká? Obluda? Sedmihlavá saň? A sežere je?To ne, raději se vydat do světa!

V pohádkovém světě je pohádkový zámek i pohádkový les, a žijí tam pohádkové bytosti, těch se děti nebojí. Každá z nich děti trochu zkouší a pak přidá dobrou radu. Je potřeba zahnat strach, nabrat dech a vydat se správnou cestou. Naším největším nepřítelem často bývá právě ten náš strach!Více zde: https://www.rolnicka-divadloprodeti.cz/sluzby/sluzba-1/

DÝŇOVÁNÍ V MŠ VE ČTVRTEK 11.10. 2018

DÝŇOVÁNÍ V MŠ VE ČTVRTEK 11.10. 2018

100 LET VÝROČÍ ZALOŽENÍ REPUBLIKY U NÁS V MŠ - 30.10.2018

100 LET VÝROČÍ ZALOŽENÍ REPUBLIKY U NÁS V MŠ - 30.10.2018V rámci oslav stého výročí založení naší republiky proběhne v naší MŠ speciální projektový den. Děti se seznámí s českými tradicemi, poslechnou si hymnu, vybarví znak a vlajku naší republiky a další zajímavé činnosti. PROSÍME RODIČE, ABY DĚTI V TENTO DEN 30.10. 2018 PŘIŠLY V BRAVÁCH TRIKOLÓRY (červená, bílá, modrá). Zda příjde dítě pouze v červené popřípadě modré a bíle barvě, nebo zvolíte celou trikolóru, to necháváme zcela na Vás a Vaší fantazii. DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

ÚTERNÍ NOTIČKA (23.10.) BUDE PŘESUNUTA NA PÁTEK 26.10.

Vážení rodiče,
jelikož musím v úterý 23.10. k lékaři, bude notička v tento den zrušena a přesunuta na pátek 26.10. děkuji za pochopení.

DUŠIČKY vs. HALLOWEEN V MŠ, ČTVRTEK 1.10. 2018

DUŠIČKY vs. HALLOWEEN V MŠ, ČTVRTEK 1.10. 2018Vážení rodiče,
vzhledem k blížícímu se svátku dušiček, jsme se rozhodli připravit pro děti projektový den DUŠIČKY vs. HALLOWEEN. Děti se během vzdělávacího celku dozví rozdíly mezi svátkem dušiček u nás a svátkem halloweenu v Americe. PROSÍME, ABY DĚTI V TENTO DEN PŘIŠLY DO ŠKOLKY V BÍLÉM .... DĚKUJEME TÝM MŠ RUDOLFOVA.

HALLOWEEN S INKOU RYBÁŘOVOU SE RUŠÍ

Vážení rodiče,
velice nás to mrzí, ale z důvodu velké nemocnosti dětí v MŠ se bohužel akce ruší.

MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL ANEB ČERTÍ ROJENÍ V MŠ

MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL ANEB ČERTÍ ROJENÍ V MŠVe středu 5.12. navštíví naši MŠ svatá trojice. Děti dostanou od Mikuláška balíček. Děti mohou v tento den přijít do MŠ  v kostýmu čerta / andílka. Po odchodu svaté trojice proběhne čertoandělská diskotéka.

ZÁVĚREČNÁ LEKCE PLAVÁNÍ

V pátek 30.10. 2018 proběhne poslední lekce plavání, které se mohou zúčastnit i rodiče. START lekce je v 9:20. Těšíme se na Vás rodiče :-)

RYCHLÝ KONTAKT

ZŠ a MŠ Na Pěšině

obrázek
Telefon
ZŠ: +420 412 544 271
MŠ Na Pěšině:+420 775 861 916
MŠ Rudolfova: +420 775 861 917


E-mail: zsbynov@seznam.cz

AKTUALITY

Návštěva Mikuláše

obrázek
Mikuláš, andělé a čerti tentokrát ze třídy 9. A navštívili s nadílkou děti v MŠ Na Pěšině, Dětské skupině Motýlek (MC Bělásek) i na prvním stupni ZŠ.

Sportovní dny 2018

obrázek

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign