ŠKOLNÍ VÝLET NA STARÉ HRADY U JIČÍNA

Nechali jsme se unést pohádkovou atmosférou tajemného sklepení Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ nás zavedl do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném pohádkovém zámeckém sklepení. Navštívili jsme palác plný skřítků, kde našla domov veselá partička skřítků Tvoříčků a Ničemníčků. Ve vodnickém království nás přivítala rodinka vodnického krále Škebly II. a princezny Ráchandy, navštívíili jsme domácnost starohradského obra Zelijáše, ledové království se zimním králem, pánem mrazu a ledu, Mínusem Celsiusem IV. Dále sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království, pohádkovou hladomornu a mnoho dalšího. Také nás překvapil Obří Smaragdoví draci, kteří do sklepení vylézají z pěti pater hradních katakomb a v obřích smaragdech na krku ukrývají dračí moc a sílu. A jak to vypadá v takovém starohradském pekle, to nám ukázali umounění dobráčtí čerti, čertice a čertenice. Na velké i malé tu čekala spousta pohádkových zážitků a nejedno překvapení. Díky této krásné prohlídce jsme poznali všechny draky, víly, skřítky, obry, vodníky a čertíky. Poté jsme se přesunuli na starohradské nádvoří, kde na nás čekala už čarodějnice. V druhém prohlídkovém okruhu jsme navštívili POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Takže jsme se zase vydali zpátky do pohádky, navštívili strašidláckou kuchyni i hospůdku, pohádkovou prádelnu čarodějncie Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse. Za odměnu jsme si nacpali bříška výbornými řízky a frčeli zpět za maminkami.

předchozí | | |