Zpráva o "Stvoření světa"

Zpráva o

Již se stává každoroční tradicí, že si náš divadelní kroužek připravuje vánoční představení, a jinak tomu nebylo ani v tomto roce. Letos jsme ovšem odbočili od tématu Vánoc a nacvičili hru Stvoření světa, k níž jsme si rovněž sami napsali scénář. Zkoušky byly náročné, stejně tak příprava kulis a kostýmů, a v jednu chvíli jsme měli dokonce strach, že to nestihneme a letos před vánočními svátky nevystoupíme. Naši malí herci ale vyvinuli neuvěřitelné úsilí, a tak jsme mohli ve středu 20. prosince odpoledne zahrát rodičům a dalším návštěvníkům, kteří k nám do školy zavítali. A aby naše snaha nepřišla vniveč, v pátek dopoledne jsme hráli rovnou třikrát po sobě, a to pro spolužáky a vyučující. Protože mladší školáky by naše představení ještě příliš nebavilo a jeho sledování by pro ně bylo náročné a složité, pozvali jsme až starší děti z 5. – 9. tříd. Naši herci měli menší trému, protože hrát před těmi, které potkáváte na školních chodbách každý den, je přeci jen trošku nervydrásající, ale brzy se do rolí vžili tak, že je nějaká tréma nemohla vůbec rozházet. Na konci pátečních vystoupení určených spolužákům a vyučujícím již byli divadelníci řádně unaveni, přeci jen hráli téměř dvě hodiny v kuse. Úspěch byl ale veliký a ohlasy více než pozitivní, proto jsme na naše skvělé herce velice pyšné.

Fotky z představení najdete v naší fotogalerii, na youtube můžete zhlédnout naše amatérské video.

Kdo nestihl vánoční představení, může se na nás přijít podívat na konci školního roku. Scénář již máme hotový, stačí už jen pilně zkoušet. Budeme se na vás těšit.

Zprávu sepsaly M. Jílková a P. Beranová

VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018

Ve čtvrtek 18. října se v OC Pivovar Děčín koná VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018 – Cesta ke vzdělání a profesi, kterého se zúčastní žáci 9. tříd a žáci vycházející z nižších ročníků.

Návštěva Muzea CO v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem.

Podzimní kurz angličtiny

19. - 23. listopadu 2018 proběhne na naší škole již tradiční kurz angličtiny s rodilým mluvčím. Přihlášky děti obdrží do konce tohoto týdne, kurzovné je 600,-Kč/ 15 vyučovacích hodin (120 Kč,-/ den). Doporučujeme vyplněné přihlášky odevzdat co nejdříve. Bližší informace o kurzu naleznete na www.englishfocus.cz.

Připravujeme i kurz pro žáky 4. a 5. tříd. Pokud by se přihlásil dostatečný počet dětí, proběhl by kurz pro 1. stupeň pravděpodobně v lednu 2019.

Sportovní dny 2018