Login

Zpráva o "Stvoření světa"

Zpráva o

Již se stává každoroční tradicí, že si náš divadelní kroužek připravuje vánoční představení, a jinak tomu nebylo ani v tomto roce. Letos jsme ovšem odbočili od tématu Vánoc a nacvičili hru Stvoření světa, k níž jsme si rovněž sami napsali scénář. Zkoušky byly náročné, stejně tak příprava kulis a kostýmů, a v jednu chvíli jsme měli dokonce strach, že to nestihneme a letos před vánočními svátky nevystoupíme. Naši malí herci ale vyvinuli neuvěřitelné úsilí, a tak jsme mohli ve středu 20. prosince odpoledne zahrát rodičům a dalším návštěvníkům, kteří k nám do školy zavítali. A aby naše snaha nepřišla vniveč, v pátek dopoledne jsme hráli rovnou třikrát po sobě, a to pro spolužáky a vyučující. Protože mladší školáky by naše představení ještě příliš nebavilo a jeho sledování by pro ně bylo náročné a složité, pozvali jsme až starší děti z 5. – 9. tříd. Naši herci měli menší trému, protože hrát před těmi, které potkáváte na školních chodbách každý den, je přeci jen trošku nervydrásající, ale brzy se do rolí vžili tak, že je nějaká tréma nemohla vůbec rozházet. Na konci pátečních vystoupení určených spolužákům a vyučujícím již byli divadelníci řádně unaveni, přeci jen hráli téměř dvě hodiny v kuse. Úspěch byl ale veliký a ohlasy více než pozitivní, proto jsme na naše skvělé herce velice pyšné.

Fotky z představení najdete v naší fotogalerii, na youtube můžete zhlédnout naše amatérské video.

Kdo nestihl vánoční představení, může se na nás přijít podívat na konci školního roku. Scénář již máme hotový, stačí už jen pilně zkoušet. Budeme se na vás těšit.

Zprávu sepsaly M. Jílková a P. Beranová

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Zápis do 1. ročníku ZŠ

obrázek
Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign