Zpráva o "Stvoření světa"

Zpráva o

Již se stává každoroční tradicí, že si náš divadelní kroužek připravuje vánoční představení, a jinak tomu nebylo ani v tomto roce. Letos jsme ovšem odbočili od tématu Vánoc a nacvičili hru Stvoření světa, k níž jsme si rovněž sami napsali scénář. Zkoušky byly náročné, stejně tak příprava kulis a kostýmů, a v jednu chvíli jsme měli dokonce strach, že to nestihneme a letos před vánočními svátky nevystoupíme. Naši malí herci ale vyvinuli neuvěřitelné úsilí, a tak jsme mohli ve středu 20. prosince odpoledne zahrát rodičům a dalším návštěvníkům, kteří k nám do školy zavítali. A aby naše snaha nepřišla vniveč, v pátek dopoledne jsme hráli rovnou třikrát po sobě, a to pro spolužáky a vyučující. Protože mladší školáky by naše představení ještě příliš nebavilo a jeho sledování by pro ně bylo náročné a složité, pozvali jsme až starší děti z 5. – 9. tříd. Naši herci měli menší trému, protože hrát před těmi, které potkáváte na školních chodbách každý den, je přeci jen trošku nervydrásající, ale brzy se do rolí vžili tak, že je nějaká tréma nemohla vůbec rozházet. Na konci pátečních vystoupení určených spolužákům a vyučujícím již byli divadelníci řádně unaveni, přeci jen hráli téměř dvě hodiny v kuse. Úspěch byl ale veliký a ohlasy více než pozitivní, proto jsme na naše skvělé herce velice pyšné.

Fotky z představení najdete v naší fotogalerii, na youtube můžete zhlédnout naše amatérské video.

Kdo nestihl vánoční představení, může se na nás přijít podívat na konci školního roku. Scénář již máme hotový, stačí už jen pilně zkoušet. Budeme se na vás těšit.

Zprávu sepsaly M. Jílková a P. Beranová

Schůzka ŠD

Schůzka rodičů prvňáků s vychovatelkami ŠD se bude konat ve středu 28. 8. od 16:00 v školní družině.

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Pondělí 2. 9. – 1. školní den:

Úterý 3. 9.:
Žáci 1. ročníku: 8:00 — 9:40
Žáci 2. — 5. ročníku: 8:00 — 11:40
Žáci 6. — 9. ročníku: 8:00 — 11:40 (budou končit během 4. vyučovací hodiny)

V pondělí 2. 9. a v úterý 3. 9. vydává jídelna obědy 11:20 — 12:30

Středa 4. 9. — pátek 6. 9.:
vyučování podle rozvrhu
bez odpoledního vyučování