Login

Zpráva o "Stvoření světa"

Zpráva o

Již se stává každoroční tradicí, že si náš divadelní kroužek připravuje vánoční představení, a jinak tomu nebylo ani v tomto roce. Letos jsme ovšem odbočili od tématu Vánoc a nacvičili hru Stvoření světa, k níž jsme si rovněž sami napsali scénář. Zkoušky byly náročné, stejně tak příprava kulis a kostýmů, a v jednu chvíli jsme měli dokonce strach, že to nestihneme a letos před vánočními svátky nevystoupíme. Naši malí herci ale vyvinuli neuvěřitelné úsilí, a tak jsme mohli ve středu 20. prosince odpoledne zahrát rodičům a dalším návštěvníkům, kteří k nám do školy zavítali. A aby naše snaha nepřišla vniveč, v pátek dopoledne jsme hráli rovnou třikrát po sobě, a to pro spolužáky a vyučující. Protože mladší školáky by naše představení ještě příliš nebavilo a jeho sledování by pro ně bylo náročné a složité, pozvali jsme až starší děti z 5. – 9. tříd. Naši herci měli menší trému, protože hrát před těmi, které potkáváte na školních chodbách každý den, je přeci jen trošku nervydrásající, ale brzy se do rolí vžili tak, že je nějaká tréma nemohla vůbec rozházet. Na konci pátečních vystoupení určených spolužákům a vyučujícím již byli divadelníci řádně unaveni, přeci jen hráli téměř dvě hodiny v kuse. Úspěch byl ale veliký a ohlasy více než pozitivní, proto jsme na naše skvělé herce velice pyšné.

Fotky z představení najdete v naší fotogalerii, na youtube můžete zhlédnout naše amatérské video.

Kdo nestihl vánoční představení, může se na nás přijít podívat na konci školního roku. Scénář již máme hotový, stačí už jen pilně zkoušet. Budeme se na vás těšit.

Zprávu sepsaly M. Jílková a P. Beranová

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Vchod do školní družiny

Jako vchod do ŠD se bude nadále využívat zadní vchod od hřiště. Tento prostor je momentálně staveništěm, procházejte zde prosím se zvýšenou opatrností. Děkujeme.

Sportovní dny

obrázek
I letošní rok si děti 1. i 2. stupně ve dvou červnových dnech zasportovaly v atletických disciplínách a míčových hrách na našem novém školním hřišti.

Akce Dne dětí

obrázek
Na konci května proběhlo několik akcí v rámci Dne dětí - 22. 5. si v rámci vlastního projektu pro žáky 1. stupně připravili zábavné dopoledne studentky a studenti z Evropské obchodní akademie, 30. 5. se děti z MŠ prošly pohádkovým lesem připraveným 8. B a 31. 5. si žáci 2. stupně užili plno netradičních her a soutěží. Páťáci a sedmáci navíc oslavili „Dětský den na lodi pro školy v Děčíně“ s exkurzí na remorkéru a projížďkou s výkladem lodí Bohemia po Labi.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign