Speak Up! – Soutěž v debatování

V úterý 8. listopadu 2016 hostila naše škola soutěž České debatní společnosti „Speak Up“.  S organizací pětičlennému týmu pomáhaly i naše paní učitelky, Michaela Jílková a Pavla Dvořáková, které se v některých kolech zapojily jako rozhodčí.  Úkolem dvoučlenných týmů je ve vymezeném čase debatovat a argumentovat o zadaných tématech, jimiž v tomto případě byla témata „Na základních školách by mělo být více hodin tělesné výchovy“ a „Superhrdinové škodí“.  Soutěže se zúčastnilo celkem 13 týmů, z toho 8 z naší školy, 4 týmy ze ZŠ Březiny a jedna dvojice ze ZŠ Na Stráni.

Soutěž vyhrál tým Stráňata ze ZŠ Na Stráni, který byl bezkonkurenčně nejlepší, ale ani naší žáci si nevedli špatně. Na konci všechny týmy obdržely diplomy za účast, vítězové si kromě diplomu odvezli také pohár a možnost zúčastnit se mezinárodního semináře.

Děkujeme všem žákům, kteří se za naši školu soutěže zúčastnili, rozhodně to nebylo lehké. A také děkujeme organizátorům, našemu bývalému žáku Tomáši Černíkovi a jeho kolegům, že jsme se mohli na pořádání této
akce podílet, a těšíme se na případnou další spolupráci.

Fotky z akce naleznete zde:http://www.zsbynov.cz/i-alba-speak-up-soutez-v-171