Registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.1431 – „Jazykové vzdělávání“

Registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.1431 – „Jazykové vzdělávání“Termín: 1. 9.2015 — 31. 12. 2015

Naše ZŠ se na projektu podílí ve 2 klíčových aktivitách:
  1. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. Zavedení Čtenářské dílny do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura je jedním z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti. Učitelé/škola vytvoří 4 různé tematické plány Čtenářských dílen pro 4 vybrané ročníky na celý školní rok2015/2016. Každý ze dvou tematických plánů bude obsahovat popis nejméně deseti Čtenářských dílen na 1 školní rok. V průběhu trvání projektu proběhne v každém ze dvou vybraných ročníků nejméně 6 Čtenářskýchdílen, ověřujících část doloženého tematického plánu. Předpokládaná doba trvání jedné Čtenářské dílny je jednavyučovací hodina. Současně budou zajištěny materiální podmínky potřebné pro realizaci Čtenářských dílen:povinný nákup nejméně 100 kusů knih v papírové podobě (lze i více kusů od jednoho titulu), nepovinný nákupelektronických čteček a odborné literatury pro pedagogy, která se týká problematiky Čtenářských dílen apod.Čtenářská dílna bude podporovat a rozvíjet individuální schopnosti žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti.
  2. Zahraniční jazykový kurz pro učitele. Podpoří jazykové kompetence pedagogů na ZŠ.