První schůzka divadelního kroužku

V pondělí 12. října se pod vedením pí učitelek P. Dvořákové a M. Jílkové poprvé sešel náš nově vznikající divadelní kroužek. Úvodní schůzka byla krátká, ale stačili jsme na ní domluvit spoustu věcí. Po dohodě s panem ředitelem budeme našim žákům a učitelům zpestřovat některé velké přestávky krátkými skeči a informačními okénky, a to prostřednictvím školního rozhlasu. Divadelníci se tedy naučí nejen hrát, ale také si vyzkouší práci s hlasem, která pro ně může být velmi zajímavá a v životě se jim rozhodně neztratí.  A především naše dvorní scénáristka, Naty Rosická z 9. B, již dokončuje scénář ke krátkému představení, které bude mít premiéru při zahájení našich tradičních vánočních trhů. Budeme se scházet pravidelně každé pondělí po 15. hodině ve třídě 9. B, takže pokud ještě někdo máte zájem, rádi vás mezi sebou přivítáme.

Závěr 1. pololetí 2018/2019

1. pololetí školního roku 2018/2019 končí ve čtvrtek 31. ledna − třídní učitelky a učitelé předají žákům výpis z vysvědčení. Zhodnocení pololetí proběhne ve třídách na 1. stupni 4. a na 2. stupni 5. vyučovací hodinu. Vyučování končí po těchto hodinách, na 1. stupni v 11:40 a na 2. stupni ve 12:35. Jídelna vydává obědy do 13:30.
Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 1. února.