Pohádkový les 2017

Pohádkový les 2017Ve středu 31. května jsme s 8. B připravili Pohádkový les pro děti z našich dvou školek. Na okružní trase bylo 8 stanovišť, kde děti přivítali Mimoňové, víly, čertík, piráti, král, kuchtík, princezny a jiné pohádkové bytosti. Děti musely cestou plnit všelijaké úkoly. Poskládaly si pohádkové puzzle, pomohly pirátům zatlouct hřebíky do jejich nové lodi, s Mimoni poznávaly pohádkové postavičky, u Dlouhého, Širokého a Robina Hooda (Bystrozraký odjel na dovolenou, tak musel Robin zaskočit) hledaly předměty, které v lese poztrácely pohádkové bytosti. Na dalším stanovišti u mimozemských příšer si děti vyzkoušely střelbu šiškou na cíl, potom pomohly královské dcerce najít ztracenou květinu a u Minnie a Mickey Mouse hledaly věci, které do lesa vůbec, ale vůbec nepatří, a na posledním stanovišti nosily koblížek na pánvičce. V průběhu akce jsme měli i malou ukázku hasičského záchranného sboru v akci, to když jsme v lese objevili doutnající rašelinu. Prostě dobrodružství každým coulem. Ovšem nebojte se, všechny děti byly v naprostém bezpečí. A páni "hasiši" byli ještě tak hodní, že přítomné skupince mrňousků ukázali alespoň v rychlosti část vybavení hasičského auta.
Myslím, že se letošní Pohádkový les vydařil, a děkuji všem přítomným žákům 8. B za skvělou spolupráci.
Obrázky z dnešní akce najdete zde ve fotogalerii: http://www.zsbynov.cz/i-alba-pohadkovy-les-2017-251

Čarodějnice Dobrodějka alias Michaela Jílková

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.