Odpoledne s knížkou 2

Již dlouhá léta je březen měsícem zasvěceným knize, a proto jsme letos 28. března uspořádali již 2. ročník Odpoledne s knížkou, akce, která byla určena nejen pro naše žáky, ale také pro jejich sourozence, rodiče a vlastně všechny zájemce z Bynova i okolí.

Pro příchozí bylo přichystáno několik zajímavých stanovišť. Hlavní osou celého odpoledne se stejně jako loni stalo soutěžení. Žáci z devátých ročníků si připravili několik zastávek, na kterých návštěvníci museli splnit zapeklité i zábavné úkoly, které se týkaly knih, čtení a postav ze známých literárních děl, pohádek, letos dokonce i komiksů. Zájemci si mohli vyrobit obal na knížku z  balicího papíru bez použití pásky či lepidla. A všichni přítomní, tedy pořadatelé i návštěvníci  se také podíleli na tvorbě Stromu čtenářství, na nějž jsme lepili lístečky s asociacemi, které nás napadly při vyřčení slova „kniha“. Mezi běžnými a očekávanými nápady se objevovaly i myšlenky velice originální. Nedílnou součástí (stejně jako loňský rok) byla také burza knih.

Letošní ročník zpestřil stánek s dobrotami, dále předčítání, které si vzala na starosti žákyně devátého ročníku a členka divadelního kroužku v jedné osobě, a autorské čtení. Malým dětem byla představena paní Láryfáry a její způsoby léčení různých dětských neduhů. Svou tvorbu nám později představil bývalý žák Jakub, který u starších žáků i vyučujících sklidil se svou poezií i prózou velký úspěch.

Celou akci provázela výstava výkresů žáků naší školy, které se čtením také souvisely. Šesťáci se zvěčnili se svou oblíbenou knihou, sedmáci zašifrovali významné autory do koláží, deváťáci zase tvořili velice složitou blackout poetry. Výkresy i Strom čtenářství, který jsme během odpoledne společně vyrobili, si můžete stále prohlédnout ve vestibulu školy.

Musíme říci, že se letošní ročník velice povedl a již se těšíme na březen roku 2019. Doufáme, že se z naší akce Odpoledne s knihou stane tradice a že se příště přijde podívat ještě více čtenářů a fanoušků soutěží než letos. Fotky z akce naleznete zde: http://www.zsbynov.cz/in-alba-odpoledne-s-knizkou-2-364

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.