Login

Odpoledne s knížkou 2

Odpoledne s knížkou 2

Již dlouhá léta je březen měsícem zasvěceným knize, a proto jsme letos 28. března uspořádali již 2. ročník Odpoledne s knížkou, akce, která byla určena nejen pro naše žáky, ale také pro jejich sourozence, rodiče a vlastně všechny zájemce z Bynova i okolí.

Pro příchozí bylo přichystáno několik zajímavých stanovišť. Hlavní osou celého odpoledne se stejně jako loni stalo soutěžení. Žáci z devátých ročníků si připravili několik zastávek, na kterých návštěvníci museli splnit zapeklité i zábavné úkoly, které se týkaly knih, čtení a postav ze známých literárních děl, pohádek, letos dokonce i komiksů. Zájemci si mohli vyrobit obal na knížku z  balicího papíru bez použití pásky či lepidla. A všichni přítomní, tedy pořadatelé i návštěvníci  se také podíleli na tvorbě Stromu čtenářství, na nějž jsme lepili lístečky s asociacemi, které nás napadly při vyřčení slova „kniha“. Mezi běžnými a očekávanými nápady se objevovaly i myšlenky velice originální. Nedílnou součástí (stejně jako loňský rok) byla také burza knih.

Letošní ročník zpestřil stánek s dobrotami, dále předčítání, které si vzala na starosti žákyně devátého ročníku a členka divadelního kroužku v jedné osobě, a autorské čtení. Malým dětem byla představena paní Láryfáry a její způsoby léčení různých dětských neduhů. Svou tvorbu nám později představil bývalý žák Jakub, který u starších žáků i vyučujících sklidil se svou poezií i prózou velký úspěch.

Celou akci provázela výstava výkresů žáků naší školy, které se čtením také souvisely. Šesťáci se zvěčnili se svou oblíbenou knihou, sedmáci zašifrovali významné autory do koláží, deváťáci zase tvořili velice složitou blackout poetry. Výkresy i Strom čtenářství, který jsme během odpoledne společně vyrobili, si můžete stále prohlédnout ve vestibulu školy.

Musíme říci, že se letošní ročník velice povedl a již se těšíme na březen roku 2019. Doufáme, že se z naší akce Odpoledne s knihou stane tradice a že se příště přijde podívat ještě více čtenářů a fanoušků soutěží než letos. Fotky z akce naleznete zde: http://www.zsbynov.cz/in-alba-odpoledne-s-knizkou-2-364

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Vánoční trhy

obrázek
Tradiční prodejní vánoční trhy se konají ve středu 11. prosince a ve čtvrtek 12. prosince od 11:00 do 16:30 ve vestibulu školy. Vánoční výrobky budou nabízet a prodávat žáci devátých tříd. Všechny srdečně zveme!

Advent v Děčíně

obrázek

Ohlédnutí za dobou minulou (vážně i nevážně)

obrázek
Ve čtvrtek 14. listopadu proběhla ve škole akce ke 30. výročí sametové revoluce.

Vchod do školní družiny

Jako vchod do ŠD se bude nadále využívat zadní vchod od hřiště. Tento prostor je momentálně staveništěm, procházejte zde prosím se zvýšenou opatrností. Děkujeme.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign