Kurz angličtiny s rodilým mluvčím na 2. stupni

V uplynulém týdnu proběhl ve spolupráci s agenturou English Focus už počtvrté kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím. A opět s Noahem Krause, kterého děti znají z uplynulých let. Hlavním cílem této akce je zbavit děti ostychu z cizího jazyka, a to se, myslím, zadařilo. Kurzu se zúčastnilo celkem 40 žáků ve dvou skupinách (6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník) a rozhodně nikdo z nich nelituje. Od Noaha se děti dozvěděly spoustu nových informací, zahrály si hry, procvičovaly konverzaci, to vše zábavnou formou. Na oplátku jsme s několika kluky vzali ve středu Noaha do děčínského muzea, z něhož byl nadšený. Ve čtvrtek, kdy se v USA, odkud Noah pochází, slaví Den díkůvzdání, přinesly děti přání k tomuto svátku. Prostě vládla pohodová atmosféra jako vždy.  A já už nyní mohu slíbit, že Noaha na naší škole přivítáme brzy znovu.

Pár obrázků z Noahova pobytu najdete v naší fotogalerii

M. Jílková

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.