Login

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy
Ve středu 5. října ožil děčínský zámek neobyčejným hudebním svátkem. V rámci oslav 30. výročí otevření ZŠ a MŠ v Děčíně – Bynově se za aktivní spolupráce několika subjektů představila hudební tělesa, ve kterých působí děti a mládež. Poctou organizátorům i přítomné veřejnosti byla přítomnost australských hostů, kteří přijali pozvání bynovské školy a předvedli své muzikantské dovednosti.
Naplněný Knihovní sál děčínského zámku za přítomnosti vzácných hostů (1. náměstkyně primátorky města Mgr. Hana Cermonová, prorektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n. L. doc. PhDr. Zdeněk Radvanovský, CSc. s chotí, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Bc. Radim F. Holeček a ředitel ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně PaedDr. Ing. Michal Slavík, PhD.) ocenil nejen vystoupení Australanů, ale i vystupujících sborových těles z Děčína a Chlumce u Ústí nad Labem.
Chlumecký pěvecký sbor (sbormistr Mgr. Josef Říha, pedagog bynovské ZŠ) vystoupil jako první se svým tradičním, vyspělým  a pestrým repertoárem. Tento sbor s úspěchem vystupoval již v mnoha evropských zemích i za oceánem a poprvé se tak představil děčínské veřejnosti. Není bez zajímavosti, že právě toto těleso již mnoho let zprostředkovává návštěvy zahraničních hudebních těles (zejména z USA a Austrálie) v Ústeckém kraji. Příslib sbormistra ohledně další spolupráce s děčínskými subjekty dávají tak městu Děčín mimořádnou příležitost přivítat a vyslechnout nejen v reprezentativních zámeckých prostorách kvalitní zahraniční pěvecké sbory.
Výborní pedagogové – sbormistři - pěveckých sborů Gymnázia Děčín a ZUŠ Děčín Pomněnky spojili své dovednosti a Děčín může být právem hrdý na interpretační úroveň nově vzniklého výběrového tělesa pod názvem Chorus Albis. Ten svým vystoupením potvrdil vynikající úspěchy ze zářijové účasti na mezinárodním festivalu pěveckých sborů v katalánském Lloret de Mar (International Pau Casals Choir Competition & Festival “Canco Mediterrania”), kde získal 3 stříbrná a jedno zlaté pásmo. Pod vedením sbormistrů Mgr. Lenky Holubcové, Mgr. Markéty Bednářové a Mgr. Ivy Hančové mladí interpreté zazpívali bezchybně, s chutí a patřičným elánem. Předvedený náročný repertoár s citlivým a výborným klavírním doprovodem (Mgr. Iva Šulcová a prof. PaedDr. Jiří Holubec, Ph.D.) doprovodili přítomní posluchači dlouhotrvajícím potleskem.
Výběr 88 žáků a studentů ze západní části australského Nového Jižního Walesu vystupoval v druhé polovině koncertu. Interpreti a instrumentalisté byli na evropské turné vybráni na základě výběrových řízení, kdy byli na dalekou cestu vybráni ti, kteří dosahovali patřičné úrovně. Mládež byla vybrána ze státních škol a výrazně napomohl k uskutečnění koncertů umělecký grant státu Nový Jižní Wales. Evropské turné Australanů bylo spojeno nejen s vystupováním, ale i studijními workshopy ve Vídni, Salcburku, Budapešti a Praze. Obě australská tělesa – jak sbor, tak zejména orchestr – byla odměněna velkým potleskem, posluchači z řad rodičů, přítomných pěveckých sborů i veřejnosti ocenili zejména zaujetí, s kterým mladí Australané vystupovali.

Hudební svátek věnovaný výročí otevření ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně se opravdu povedl.  Poděkování patří nejen vystupujícím, ale i těm, kteří se na uskutečnění mimořádného koncertu podíleli: Statutárnímu městu Děčín, Zámku Děčín, ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně , vedení Chlumeckého pěveckého sboru a v neposlední řadě Ústeckému kraji, který ze svého fondu celý projekt finančně podpořil.

Josef Říha

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Vánoční trhy

obrázek
Tradiční prodejní vánoční trhy se konají ve středu 11. prosince a ve čtvrtek 12. prosince od 11:00 do 16:30 ve vestibulu školy. Vánoční výrobky budou nabízet a prodávat žáci devátých tříd. Všechny srdečně zveme!

Advent v Děčíně

obrázek

Ohlédnutí za dobou minulou (vážně i nevážně)

obrázek
Ve čtvrtek 14. listopadu proběhla ve škole akce ke 30. výročí sametové revoluce.

Vchod do školní družiny

Jako vchod do ŠD se bude nadále využívat zadní vchod od hřiště. Tento prostor je momentálně staveništěm, procházejte zde prosím se zvýšenou opatrností. Děkujeme.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign