Login

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy
Ve středu 5. října ožil děčínský zámek neobyčejným hudebním svátkem. V rámci oslav 30. výročí otevření ZŠ a MŠ v Děčíně – Bynově se za aktivní spolupráce několika subjektů představila hudební tělesa, ve kterých působí děti a mládež. Poctou organizátorům i přítomné veřejnosti byla přítomnost australských hostů, kteří přijali pozvání bynovské školy a předvedli své muzikantské dovednosti.
Naplněný Knihovní sál děčínského zámku za přítomnosti vzácných hostů (1. náměstkyně primátorky města Mgr. Hana Cermonová, prorektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n. L. doc. PhDr. Zdeněk Radvanovský, CSc. s chotí, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Bc. Radim F. Holeček a ředitel ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně PaedDr. Ing. Michal Slavík, PhD.) ocenil nejen vystoupení Australanů, ale i vystupujících sborových těles z Děčína a Chlumce u Ústí nad Labem.
Chlumecký pěvecký sbor (sbormistr Mgr. Josef Říha, pedagog bynovské ZŠ) vystoupil jako první se svým tradičním, vyspělým  a pestrým repertoárem. Tento sbor s úspěchem vystupoval již v mnoha evropských zemích i za oceánem a poprvé se tak představil děčínské veřejnosti. Není bez zajímavosti, že právě toto těleso již mnoho let zprostředkovává návštěvy zahraničních hudebních těles (zejména z USA a Austrálie) v Ústeckém kraji. Příslib sbormistra ohledně další spolupráce s děčínskými subjekty dávají tak městu Děčín mimořádnou příležitost přivítat a vyslechnout nejen v reprezentativních zámeckých prostorách kvalitní zahraniční pěvecké sbory.
Výborní pedagogové – sbormistři - pěveckých sborů Gymnázia Děčín a ZUŠ Děčín Pomněnky spojili své dovednosti a Děčín může být právem hrdý na interpretační úroveň nově vzniklého výběrového tělesa pod názvem Chorus Albis. Ten svým vystoupením potvrdil vynikající úspěchy ze zářijové účasti na mezinárodním festivalu pěveckých sborů v katalánském Lloret de Mar (International Pau Casals Choir Competition & Festival “Canco Mediterrania”), kde získal 3 stříbrná a jedno zlaté pásmo. Pod vedením sbormistrů Mgr. Lenky Holubcové, Mgr. Markéty Bednářové a Mgr. Ivy Hančové mladí interpreté zazpívali bezchybně, s chutí a patřičným elánem. Předvedený náročný repertoár s citlivým a výborným klavírním doprovodem (Mgr. Iva Šulcová a prof. PaedDr. Jiří Holubec, Ph.D.) doprovodili přítomní posluchači dlouhotrvajícím potleskem.
Výběr 88 žáků a studentů ze západní části australského Nového Jižního Walesu vystupoval v druhé polovině koncertu. Interpreti a instrumentalisté byli na evropské turné vybráni na základě výběrových řízení, kdy byli na dalekou cestu vybráni ti, kteří dosahovali patřičné úrovně. Mládež byla vybrána ze státních škol a výrazně napomohl k uskutečnění koncertů umělecký grant státu Nový Jižní Wales. Evropské turné Australanů bylo spojeno nejen s vystupováním, ale i studijními workshopy ve Vídni, Salcburku, Budapešti a Praze. Obě australská tělesa – jak sbor, tak zejména orchestr – byla odměněna velkým potleskem, posluchači z řad rodičů, přítomných pěveckých sborů i veřejnosti ocenili zejména zaujetí, s kterým mladí Australané vystupovali.

Hudební svátek věnovaný výročí otevření ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně se opravdu povedl.  Poděkování patří nejen vystupujícím, ale i těm, kteří se na uskutečnění mimořádného koncertu podíleli: Statutárnímu městu Děčín, Zámku Děčín, ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně , vedení Chlumeckého pěveckého sboru a v neposlední řadě Ústeckému kraji, který ze svého fondu celý projekt finančně podpořil.

Josef Říha

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Zápis do 1. ročníku ZŠ

obrázek
Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign