Login

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy

Hudební svátek k výročí otevření bynovské školy
Ve středu 5. října ožil děčínský zámek neobyčejným hudebním svátkem. V rámci oslav 30. výročí otevření ZŠ a MŠ v Děčíně – Bynově se za aktivní spolupráce několika subjektů představila hudební tělesa, ve kterých působí děti a mládež. Poctou organizátorům i přítomné veřejnosti byla přítomnost australských hostů, kteří přijali pozvání bynovské školy a předvedli své muzikantské dovednosti.
Naplněný Knihovní sál děčínského zámku za přítomnosti vzácných hostů (1. náměstkyně primátorky města Mgr. Hana Cermonová, prorektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n. L. doc. PhDr. Zdeněk Radvanovský, CSc. s chotí, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Bc. Radim F. Holeček a ředitel ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně PaedDr. Ing. Michal Slavík, PhD.) ocenil nejen vystoupení Australanů, ale i vystupujících sborových těles z Děčína a Chlumce u Ústí nad Labem.
Chlumecký pěvecký sbor (sbormistr Mgr. Josef Říha, pedagog bynovské ZŠ) vystoupil jako první se svým tradičním, vyspělým  a pestrým repertoárem. Tento sbor s úspěchem vystupoval již v mnoha evropských zemích i za oceánem a poprvé se tak představil děčínské veřejnosti. Není bez zajímavosti, že právě toto těleso již mnoho let zprostředkovává návštěvy zahraničních hudebních těles (zejména z USA a Austrálie) v Ústeckém kraji. Příslib sbormistra ohledně další spolupráce s děčínskými subjekty dávají tak městu Děčín mimořádnou příležitost přivítat a vyslechnout nejen v reprezentativních zámeckých prostorách kvalitní zahraniční pěvecké sbory.
Výborní pedagogové – sbormistři - pěveckých sborů Gymnázia Děčín a ZUŠ Děčín Pomněnky spojili své dovednosti a Děčín může být právem hrdý na interpretační úroveň nově vzniklého výběrového tělesa pod názvem Chorus Albis. Ten svým vystoupením potvrdil vynikající úspěchy ze zářijové účasti na mezinárodním festivalu pěveckých sborů v katalánském Lloret de Mar (International Pau Casals Choir Competition & Festival “Canco Mediterrania”), kde získal 3 stříbrná a jedno zlaté pásmo. Pod vedením sbormistrů Mgr. Lenky Holubcové, Mgr. Markéty Bednářové a Mgr. Ivy Hančové mladí interpreté zazpívali bezchybně, s chutí a patřičným elánem. Předvedený náročný repertoár s citlivým a výborným klavírním doprovodem (Mgr. Iva Šulcová a prof. PaedDr. Jiří Holubec, Ph.D.) doprovodili přítomní posluchači dlouhotrvajícím potleskem.
Výběr 88 žáků a studentů ze západní části australského Nového Jižního Walesu vystupoval v druhé polovině koncertu. Interpreti a instrumentalisté byli na evropské turné vybráni na základě výběrových řízení, kdy byli na dalekou cestu vybráni ti, kteří dosahovali patřičné úrovně. Mládež byla vybrána ze státních škol a výrazně napomohl k uskutečnění koncertů umělecký grant státu Nový Jižní Wales. Evropské turné Australanů bylo spojeno nejen s vystupováním, ale i studijními workshopy ve Vídni, Salcburku, Budapešti a Praze. Obě australská tělesa – jak sbor, tak zejména orchestr – byla odměněna velkým potleskem, posluchači z řad rodičů, přítomných pěveckých sborů i veřejnosti ocenili zejména zaujetí, s kterým mladí Australané vystupovali.

Hudební svátek věnovaný výročí otevření ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně se opravdu povedl.  Poděkování patří nejen vystupujícím, ale i těm, kteří se na uskutečnění mimořádného koncertu podíleli: Statutárnímu městu Děčín, Zámku Děčín, ZŠ a MŠ v Bynově – Děčíně , vedení Chlumeckého pěveckého sboru a v neposlední řadě Ústeckému kraji, který ze svého fondu celý projekt finančně podpořil.

Josef Říha

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Schůzka ŠD

Schůzka rodičů prvňáků s vychovatelkami ŠD se bude konat ve středu 28. 8. od 16:00 v školní družině.

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Pondělí 2. 9. – 1. školní den:
8:00 — 8:45

Úterý 3. 9.:
Žáci 1. ročníku: 8:00 — 9:40
Žáci 2. — 5. ročníku: 8:00 — 11:40
Žáci 6. — 9. ročníku: 8:00 — 11:40 (budou končit během 4. vyučovací hodiny)

V pondělí 2. 9. a v úterý 3. 9. vydává jídelna obědy 11:20 — 12:30

Středa 4. 9. — pátek 6. 9.:
vyučování podle rozvrhu
bez odpoledního vyučování

Sportovní dny

obrázek
I letošní rok si děti 1. i 2. stupně ve dvou červnových dnech zasportovaly v atletických disciplínách a míčových hrách na našem novém školním hřišti.

Akce Dne dětí

obrázek
Na konci května proběhlo několik akcí v rámci Dne dětí - 22. 5. si v rámci vlastního projektu pro žáky 1. stupně připravili zábavné dopoledne studentky a studenti z Evropské obchodní akademie, 30. 5. se děti z MŠ prošly pohádkovým lesem připraveným 8. B a 31. 5. si žáci 2. stupně užili plno netradičních her a soutěží. Páťáci a sedmáci navíc oslavili „Dětský den na lodi pro školy v Děčíně“ s exkurzí na remorkéru a projížďkou s výkladem lodí Bohemia po Labi.

Fotografie tříd 2017/2018

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek

Objednávky jídel na internetu zde

Domů Zš a Mš Na Pěšině
.28. 9. - 2. 10. 2015

Pondělí Státní svátek - Nevaří se

Úterý Zelňačka
Rybí prsty - děti, smaž.rybí filé - dospělí, brambory, yofresh, obloha
Zelený čaj

Středa Kroupová polévka
I Milánské špagety, strouhaný sýr, džus
II Kynutý koláč se švestkami a mákem, kakao

Čtvrtek Vločková polévka
Kuřecí maso po čínsku, rýže
Džus, ovoce

Pátek Gulášová polévka
I Hrachová kaše, párek, okurka
II Zeleninové lečo, chleba
Ovocný čaj

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign