Exkurze do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem. Děti si prohlédly muzeum vybudované v bývalém protileteckém krytu z roku 1942, který byl později přebudován na kryt atomový. Jedná se o unikátní soustavu chodeb pod ústeckou Větruší, kde si návštěvníci mohou prohlédnout rozsáhlou výstavu plynových masek od roku 1920 až do současnosti, technické zajímavosti včetně funkční strojovny vzduchotechniky, zdravotní ošetřovny, rádio-telefonní ústředny a předmětů nalezených v okolí krytu i ve štolách. Zbytek akce probíhal na pěti venkovních stanovištích, kde se děti dozvěděly, jak se chovat při evakuaci, co patří do evakuačního zavazadla, vyzkoušely si plynové masky, střelbu ze vzduchovky, seznámily se se základy resuscitace a také si chvíli zařádily v místním lanovém centru. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, všichni jsme si odnesli, kromě nových informací, také prima zážitek. Pár fotek z akce naleznete v naší fotogalerii.

Pozvánka na vystoupení divadelního kroužku

Informace k týdnu 16. – 20. 12. 2019

16. 12. – 19. 12.: vyučování podle rozvrhu bez odpoledního vyučování (7. - 9. hod.)
pátek 20. 12.: vánoční besídky, 1. st. – vyučování končí v 11:40, 2. st. – vyučování končí v průběhu 4. vyuč. hodiny (11:20 – 11:35); výdej obědů do 13:00
od 21. 12. 2019 do 5. 1. 2020 – vánoční prázdniny, škola začíná v pondělí 6. 1. 2020

Vánoční trhy

Tradiční prodejní vánoční trhy se konají ve středu 11. prosince a ve čtvrtek 12. prosince od 11:00 do 16:30 ve vestibulu školy. Vánoční výrobky budou nabízet a prodávat žáci devátých tříd. Všechny srdečně zveme!

Advent v Děčíně

Ohlédnutí za dobou minulou (vážně i nevážně)

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhla ve škole akce ke 30. výročí sametové revoluce.