Exkurze do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem. Děti si prohlédly muzeum vybudované v bývalém protileteckém krytu z roku 1942, který byl později přebudován na kryt atomový. Jedná se o unikátní soustavu chodeb pod ústeckou Větruší, kde si návštěvníci mohou prohlédnout rozsáhlou výstavu plynových masek od roku 1920 až do současnosti, technické zajímavosti včetně funkční strojovny vzduchotechniky, zdravotní ošetřovny, rádio-telefonní ústředny a předmětů nalezených v okolí krytu i ve štolách. Zbytek akce probíhal na pěti venkovních stanovištích, kde se děti dozvěděly, jak se chovat při evakuaci, co patří do evakuačního zavazadla, vyzkoušely si plynové masky, střelbu ze vzduchovky, seznámily se se základy resuscitace a také si chvíli zařádily v místním lanovém centru. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, všichni jsme si odnesli, kromě nových informací, také prima zážitek. Pár fotek z akce naleznete v naší fotogalerii.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.