Exkurze do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem. Děti si prohlédly muzeum vybudované v bývalém protileteckém krytu z roku 1942, který byl později přebudován na kryt atomový. Jedná se o unikátní soustavu chodeb pod ústeckou Větruší, kde si návštěvníci mohou prohlédnout rozsáhlou výstavu plynových masek od roku 1920 až do současnosti, technické zajímavosti včetně funkční strojovny vzduchotechniky, zdravotní ošetřovny, rádio-telefonní ústředny a předmětů nalezených v okolí krytu i ve štolách. Zbytek akce probíhal na pěti venkovních stanovištích, kde se děti dozvěděly, jak se chovat při evakuaci, co patří do evakuačního zavazadla, vyzkoušely si plynové masky, střelbu ze vzduchovky, seznámily se se základy resuscitace a také si chvíli zařádily v místním lanovém centru. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, všichni jsme si odnesli, kromě nových informací, také prima zážitek. Pár fotek z akce naleznete v naší fotogalerii.

Návštěva Mikuláše

Mikuláš, andělé a čerti tentokrát ze třídy 9. A navštívili s nadílkou děti v MŠ Na Pěšině, Dětské skupině Motýlek (MC Bělásek) i na prvním stupni ZŠ.

Sportovní dny 2018