Druhé kolo Děčínské školní ligy v mini házené se odehrálo v areálu Kocanda Děčín

Dne 20 května  se za slunečného počasí odehrálo další kolo Děčínské školní ligy v mini házené, tentokrát  pro žáky  4. a 5. tříd.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm  základních škol, z nichž se sestavilo osm družstev. .
Turnaj byl odehrán v novém systému, kdy byly jednotlivé týmy rozděleny do dvou skupin. Z každé skupiny se nakonec vytřídily dva nejlepší týmy, které se nakonec utkaly ve finále systémem každý s každým. Hrací doba byla nastavena na 2x10 minut s tříminutovou přestávkou. Do  finále se nakonec  probojovala družstva ZŠ Na Pěšině z Bynova a  celek ze ZŠ Komenského. Finále  jasně ovládl celek  ZŠ Komenského
 Konečné pořadí turnaje: 1. ZŠ Komenského 2. ZŠ Na Pěšině  3. ZŠ Kamenická   4. ZŠ Vojanova 5. ZŠ  Jílové  6. ZŠ Dr. Tyrše.  7. ZŠ Libouchec 8. ZŠ Máchovo náměstí

Při vyhlášení turnaje dostala všechna družstva odměnu ve formě sladkostí a vítězové obdrželi zlaté medaile od pana Martina Šotka, který zároveň turnaj slavnostně ukončil.

Jsme velmi rádi, že se tato akce vydařila. Všichni zúčastnění, ať již děti či dospělí, byli velmi pozitivně naladěni. Pevně věříme, že tato tradice bude pokračovat i nadále a do Děčínské školní ligy v mini házené se přihlásí také další základní školy. Děkujeme za podporu Statutárnímu městu Děčín, Českému svazu házené a oddílu házené TJ Slavoj Děčín. Všem, kteří nám tuto akci pomohli realizovat a také těm, kteří se zúčastnili a předvedli výborné sportovní výkony, patří obrovský dík.
 Těšíme se na další spolupráci!
text a foto: Antonín Čajka

Úspěchy ve vybíjené

Po vítězství v okresním kole ve vybíjené zopakovali naši mladší žáci v krajském finále v Chomutově vynikající výkon a vybojovali skvělé druhé místo. Naši kluci byli také vyhlášeni nejlépe chytajícím družstvem turnaje. Blahopřejeme!

Fotografie tříd 2016/2017