Dny IZS 2016

Poslední dva květnové dny patřily v naší škole již tradiční akci Dny Integrovaného záchranného systému. Už v březnu jsem kontaktovala ty správné lidi, v posledních dvou týdnech jsme akci "doladili", takže největší starosti nám dělala nepříliš lákavá předpověď počasí. Nakonec se ale zadařilo a sluníčka jsme se dočkali.
V pondělí 30. 5. byla akce připravená pro 2. stupeň, v úterý 31. 5. pro 1. stupeň. Děti si zopakovaly znalosti o resuscitaci a ošetření popálenin a zlomenin, u policistů si prohlédly a vyzkoušely výbavu pořádkových jednotek a k vidění byly i zbraně. Na školním hřišti byli připraveni příslušníci dopravní policie, dokonce i se služební motorkou. Přistaven byl i služební vůz Městské policie, který si děti prolezly, vyzkoušely megafon a houkačku. Na tomto stanovišti si děti také trošku zaběhaly a policisté jim radarem měřili rychlost, vyzkoušeli jsme i alkohol tester (a všichni jsme prošli, jak také jinak :-D). Hasiči dětem předvedli svou výbavu a abychom dětem den trošku zpestřili, mohly si vyzkoušet zjednodušenou podobu požárního útoku. Zejména malé děti si to v úterý velmi užily, a vzhledem k opravdu teplému počasí si některé z nich dopřály i malou spršku. Po oba dny jsme také mohli přivítat strážníka a psovoda Městské policie v Děčíně s pejsem Chosém. Oba nám, za přispění svých kolegů figurantů, předvedli něco málo ze své práce. Pejsek v akci vypadal jako pěkný trhač, ale poté se z něj stal hotový beránek a děti si ho mohly v klidu pohladit.
Ač se akce konala po několikáté, tentokrát vše vyšlo úplně dokonale a byla zatím zřejmě nejvydařenější ze všech. Můžete se přesvědčit sami v přiložené fotogalerii.

Na akci se podíleli:

dobrovolníci ČČK Děčín
Policie ČR
Městská policie Děčín
pan Jiří Kaleš (K9 Elite Security) - figurant psovoda
Hasičský záchranný sbor Děčín (pondělí)
Sbor dobrovolných hasičů Děčín - Boletice (úterý)

Všem aktérům moc děkujeme za vydařenou akci a těšíme se zase někdy příště.

Michaela Jílková

Schůzka ŠD

Schůzka rodičů prvňáků s vychovatelkami ŠD se bude konat ve středu 28. 8. od 16:00 v školní družině.

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Pondělí 2. 9. – 1. školní den:

Úterý 3. 9.:
Žáci 1. ročníku: 8:00 — 9:40
Žáci 2. — 5. ročníku: 8:00 — 11:40
Žáci 6. — 9. ročníku: 8:00 — 11:40 (budou končit během 4. vyučovací hodiny)

V pondělí 2. 9. a v úterý 3. 9. vydává jídelna obědy 11:20 — 12:30

Středa 4. 9. — pátek 6. 9.:
vyučování podle rozvrhu
bez odpoledního vyučování