Besedy s preventistou Městské policie

V těchto dnech na naší škole proběhla série preventivních přednášek, kterou se nám podařilo uskutečnit ve spolupráci s preventistou Městské policie v Děčíně, Ing. Lukášem Moudrým.

V úterý, 26. 1. 2016, proběhly hodinové přednášky v osmých ročnících. V 8. A se diskutovalo o tom, co vede mladé lidi k užívání drog a jak se těchto rizik vyvarovat. V 8. B si zase žáci se strážníkem pohovořili o šikaně, jejích formách a jak se jí účinně bránit.  Hned druhý den ve středu přišel ing. Moudrý znovu, tentokrát do 9. tříd a téma bylo jednotné – „Davová psychóza“. Zde žáci probírali chování lidí v davu, jak k němu dochází, způsoby, jimiž policie monitoruje různá (nejen) veřejná shromáždění, a v neposlední řadě způsoby, jak se vyvarovat rizikovému chování.

Všechny přednášky byly zajímavé, setkaly se s kladným ohlasem jak u žáků, tak u přítomných pedagogů. Již nyní tedy můžeme slíbit, že se v budoucnu s ing. Moudrým ještě setkáme.

M. Jílková, metodička prevence pro 2. stupeň

Vánoční trhy

Tradiční prodejní vánoční trhy se konají ve středu 11. prosince a ve čtvrtek 12. prosince od 11:00 do 16:30 ve vestibulu školy. Vánoční výrobky budou nabízet a prodávat žáci devátých tříd. Všechny srdečně zveme!

Advent v Děčíně

Ohlédnutí za dobou minulou (vážně i nevážně)

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhla ve škole akce ke 30. výročí sametové revoluce.