Besedy s preventistou Městské policie

V těchto dnech na naší škole proběhla série preventivních přednášek, kterou se nám podařilo uskutečnit ve spolupráci s preventistou Městské policie v Děčíně, Ing. Lukášem Moudrým.

V úterý, 26. 1. 2016, proběhly hodinové přednášky v osmých ročnících. V 8. A se diskutovalo o tom, co vede mladé lidi k užívání drog a jak se těchto rizik vyvarovat. V 8. B si zase žáci se strážníkem pohovořili o šikaně, jejích formách a jak se jí účinně bránit.  Hned druhý den ve středu přišel ing. Moudrý znovu, tentokrát do 9. tříd a téma bylo jednotné – „Davová psychóza“. Zde žáci probírali chování lidí v davu, jak k němu dochází, způsoby, jimiž policie monitoruje různá (nejen) veřejná shromáždění, a v neposlední řadě způsoby, jak se vyvarovat rizikovému chování.

Všechny přednášky byly zajímavé, setkaly se s kladným ohlasem jak u žáků, tak u přítomných pedagogů. Již nyní tedy můžeme slíbit, že se v budoucnu s ing. Moudrým ještě setkáme.

M. Jílková, metodička prevence pro 2. stupeň

VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018

Ve čtvrtek 18. října se v OC Pivovar Děčín koná VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018 – Cesta ke vzdělání a profesi, kterého se zúčastní žáci 9. tříd a žáci vycházející z nižších ročníků.

Návštěva Muzea CO v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem.

Podzimní kurz angličtiny

19. - 23. listopadu 2018 proběhne na naší škole již tradiční kurz angličtiny s rodilým mluvčím. Přihlášky děti obdrží do konce tohoto týdne, kurzovné je 600,-Kč/ 15 vyučovacích hodin (120 Kč,-/ den). Doporučujeme vyplněné přihlášky odevzdat co nejdříve. Bližší informace o kurzu naleznete na www.englishfocus.cz.

Připravujeme i kurz pro žáky 4. a 5. tříd. Pokud by se přihlásil dostatečný počet dětí, proběhl by kurz pro 1. stupeň pravděpodobně v lednu 2019.

Sportovní dny 2018