Besedy s preventistou Městské policie

V těchto dnech na naší škole proběhla série preventivních přednášek, kterou se nám podařilo uskutečnit ve spolupráci s preventistou Městské policie v Děčíně, Ing. Lukášem Moudrým.

V úterý, 26. 1. 2016, proběhly hodinové přednášky v osmých ročnících. V 8. A se diskutovalo o tom, co vede mladé lidi k užívání drog a jak se těchto rizik vyvarovat. V 8. B si zase žáci se strážníkem pohovořili o šikaně, jejích formách a jak se jí účinně bránit.  Hned druhý den ve středu přišel ing. Moudrý znovu, tentokrát do 9. tříd a téma bylo jednotné – „Davová psychóza“. Zde žáci probírali chování lidí v davu, jak k němu dochází, způsoby, jimiž policie monitoruje různá (nejen) veřejná shromáždění, a v neposlední řadě způsoby, jak se vyvarovat rizikovému chování.

Všechny přednášky byly zajímavé, setkaly se s kladným ohlasem jak u žáků, tak u přítomných pedagogů. Již nyní tedy můžeme slíbit, že se v budoucnu s ing. Moudrým ještě setkáme.

M. Jílková, metodička prevence pro 2. stupeň

Ředitelské volno

Ředitel školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb. ve dnech 29. 4. a 30. 4. 2024 z organizačních důvodů volné dny (ředitelské volno). V tyto dny nebude probíhat výuka, mimo provoz bude jídelna i školní družina.

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna 2024 od 17 hodin.

Informace k zápisu do 1. ročníků základních škol pro školní rok 2024/2025

Online výukové materiály