Besedy s preventistou Městské policie

V těchto dnech na naší škole proběhla série preventivních přednášek, kterou se nám podařilo uskutečnit ve spolupráci s preventistou Městské policie v Děčíně, Ing. Lukášem Moudrým.

V úterý, 26. 1. 2016, proběhly hodinové přednášky v osmých ročnících. V 8. A se diskutovalo o tom, co vede mladé lidi k užívání drog a jak se těchto rizik vyvarovat. V 8. B si zase žáci se strážníkem pohovořili o šikaně, jejích formách a jak se jí účinně bránit.  Hned druhý den ve středu přišel ing. Moudrý znovu, tentokrát do 9. tříd a téma bylo jednotné – „Davová psychóza“. Zde žáci probírali chování lidí v davu, jak k němu dochází, způsoby, jimiž policie monitoruje různá (nejen) veřejná shromáždění, a v neposlední řadě způsoby, jak se vyvarovat rizikovému chování.

Všechny přednášky byly zajímavé, setkaly se s kladným ohlasem jak u žáků, tak u přítomných pedagogů. Již nyní tedy můžeme slíbit, že se v budoucnu s ing. Moudrým ještě setkáme.

M. Jílková, metodička prevence pro 2. stupeň

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.