Angličtina s Noahem na 1. stupni

Angličtina s Noahem na 1. stupniV týdnu od 14. 1. do 18. 1. proběhl u nás na škole další kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím, tentokrát, na opakované žádosti rodičů, pro žáky 4. a 5. tříd. Tento kurz pořádáme ve spolupráci s agenturou English Focus již několik let a vždy měl velký úspěch. Podle reakcí dětí byl kurz skvělý i tentokrát, škoda jen, že jsme první dva dny museli řešit několik nepříjemných incidentů. Několik chlapců z 5. tříd zapomnělo na slušné vychování, takže jim muselo být důrazně připomenuto. Poté, co byli varováni, že při opakování problémů budou z kurzu vyloučeni bez náhrady, už ale až do konce týdne kurz probíhal bez jakýchkoli dalších nepříjemností. Pro některé děti ze 4. tříd byl rovněž trošku problém pozdější termín, ke konci odpoledního kurzu už měly problém s udržením pozornosti, ale také to jsme vyřešili. Celkově lze hodnotit celou akci jako úspěšnou, lektor Noah Krause sklidil na závěr od obou skupin velký (a zasloužený) potlesk. Kurz bude probíhat i v dalším roce, v tuto chvíli ovšem zvažuji, zda nezůstaneme u pořádání pouze pro žáky 2. stupně. Uvidíme. Fotky naleznete v naší fotogalerii.
Michaela Jílková

Schůzka ŠD

Schůzka rodičů prvňáků s vychovatelkami ŠD se bude konat ve středu 28. 8. od 16:00 v školní družině.

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Pondělí 2. 9. – 1. školní den:

Úterý 3. 9.:
Žáci 1. ročníku: 8:00 — 9:40
Žáci 2. — 5. ročníku: 8:00 — 11:40
Žáci 6. — 9. ročníku: 8:00 — 11:40 (budou končit během 4. vyučovací hodiny)

V pondělí 2. 9. a v úterý 3. 9. vydává jídelna obědy 11:20 — 12:30

Středa 4. 9. — pátek 6. 9.:
vyučování podle rozvrhu
bez odpoledního vyučování