6. B na výletě v Liberci

6. B na výletě v LiberciVe středu 7. června vyrazila 6. B na výlet do Liberce. Navštívili jsme nejdříve botanickou zahradu, která hýřila všemi barvami nejen ve sklenících, ale rovněž venku. Děti zde dostaly hodinový rozchod a rovněž úkol - najít a vyfotit asi nejznámější rostlinu této zahrady a zároveň největší leknín na světě - Viktorii královskou, čehož se většina z nich úspěšně zhostila. Poté jsme se vydali hned vedle do zoo, kde se bylo rovněž na co koukat. V posledních letech prošla liberecká zoologická zahrada docela velkými změnami, přibyla spousta naučných expozic. Zoo jsme si prošli společně, na jejím konci jsme se všichni svezli vláčkem po spodní části zahrady a také zde následoval hodinový rozchod. Poté už nastal čas vydat se zpátky na nádraží, před nímž jsme zakončili návštěvu vynikající zmrzlinou. Počasí nám vyšlo báječně, byli jsme plní zážitků a výlet jsme si všichni skvěle užili.
Fotky najdete v přiložené fotogalerii.

VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018

Ve čtvrtek 18. října se v OC Pivovar Děčín koná VELETRH ŠKOLA DĚČÍN 2018 – Cesta ke vzdělání a profesi, kterého se zúčastní žáci 9. tříd a žáci vycházející z nižších ročníků.

Návštěva Muzea CO v Ústí nad Labem

Ve středu 3. 10. a ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívili žáci druhého stupně Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem.

Podzimní kurz angličtiny

19. - 23. listopadu 2018 proběhne na naší škole již tradiční kurz angličtiny s rodilým mluvčím. Přihlášky děti obdrží do konce tohoto týdne, kurzovné je 600,-Kč/ 15 vyučovacích hodin (120 Kč,-/ den). Doporučujeme vyplněné přihlášky odevzdat co nejdříve. Bližší informace o kurzu naleznete na www.englishfocus.cz.

Připravujeme i kurz pro žáky 4. a 5. tříd. Pokud by se přihlásil dostatečný počet dětí, proběhl by kurz pro 1. stupeň pravděpodobně v lednu 2019.

Sportovní dny 2018