6. B na výletě v Liberci

6. B na výletě v LiberciVe středu 7. června vyrazila 6. B na výlet do Liberce. Navštívili jsme nejdříve botanickou zahradu, která hýřila všemi barvami nejen ve sklenících, ale rovněž venku. Děti zde dostaly hodinový rozchod a rovněž úkol - najít a vyfotit asi nejznámější rostlinu této zahrady a zároveň největší leknín na světě - Viktorii královskou, čehož se většina z nich úspěšně zhostila. Poté jsme se vydali hned vedle do zoo, kde se bylo rovněž na co koukat. V posledních letech prošla liberecká zoologická zahrada docela velkými změnami, přibyla spousta naučných expozic. Zoo jsme si prošli společně, na jejím konci jsme se všichni svezli vláčkem po spodní části zahrady a také zde následoval hodinový rozchod. Poté už nastal čas vydat se zpátky na nádraží, před nímž jsme zakončili návštěvu vynikající zmrzlinou. Počasí nám vyšlo báječně, byli jsme plní zážitků a výlet jsme si všichni skvěle užili.
Fotky najdete v přiložené fotogalerii.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.