6. B na procházce Děčínem

6. B na procházce DěčínemV pátek 23. června se 6. B vydala na procházku Děčínem. Od Teplické ulice jsme vystoupali na Pastýřskou stěnu, pokochali se panorámaty a vydali se přes Tyršův most na děčínský zámek, kde jsme zavítali do Růžové zahrady. Růže jsou v tomto ročním období zrovna v květu, takže pokoukáníčko bylo opravdu parádní. Poté jsme si pochutnali na zmrzlině a přes Jižní zahrady jsme došli na Mariánskou louku, kde jsme vyzkoušeli zbrusu nové houpačky, a pak už hurá zpátky domů. Ač se jednalo pouze o procházku naším městem, především zámecké zahrady některé z dětí navštívily úplně poprvé. A procházku si prý všichni parádně užili. Navíc jí paní učitelka oživila  soutěží, kde zjišťovala, jak dobře děti své město znají. Soutěž vyhrála Eliška Havlová a za odměnu jí čeká pytlík bonbonů. :)
Fotky z procházky si můžete prohlédnout zde:http://www.zsbynov.cz/i-alba-poznavame-decin-6-b-269

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Ředitelky a ředitelé základních škol podle § 46 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, stanovují den zápisu do prvních ročníků základních škol v Děčíně pro školní rok 2019/2020 na pátek 12. dubna 2019 v době od 8 do 17 hodin.

Zapsány mohou být děti, které do 31. srpna 2019 dovrší šestého roku věku.

Třídní schůzky a přijímačky na SŠ

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna od 17:00.

Ve dnech 12. a 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy. Žáci 9. tříd, kteří se zkoušek nezúčastní, mají zkráceno vyučování do 11:40.